У день виборів в Україні проведуть п’ять екзит-полів

26 Жовтня 2014 13:43
vybory.mediasapiens.ua

vybory.mediasapiens.ua

У день голосування на виборах депутатів Верховної Ради України буде проведено кілька екзит-полів – опитувань виборців на виході з виборчих дільниць, повідомляє DT.UA.

Національний екзит-пол-2014 має намір провести консорціум “Національний екзит-пол-2014”, до складу якого входять Фонд “Демократичні ініціативи ім.І.Кучеріва”, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім.О.Разумкова.

Інтерв’юери мають намір опитати близько 17 тис. респондентів, залежно від явки виборців, в загалом на 400 виборчих дільницях.

В середньому на кожній виборчій дільниці 2-3 людини опитають приблизно 45 виборців. Всього буде задіяно близько 1 тис. інтерв’юерів. За даними організаторів екзит-полу, помилка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів перегонів і буде в межах 0,5-1% для інших партій.

Результати Національного екзит-полу-2014 оприлюднять на прес-конференції 26 жовтня після закриття виборчих дільниць о 20.01 (дані, зібрані станом на 18.00), о 23.00 будуть оновлені дані за результатами дня голосування.

Крім того, екзит-пол “Україна. Парламентські вибори-2014” проведуть Центр “Соціальний моніторинг” і Український інститут соціальних досліджень ім.А.Яременка на замовлення українського загальнонаціонального телеканалу “Інтер”.

У ході цього екзит-полу буде опитано близько 20 тис. виборців на 400 виборчих дільницях.

Опитування виборців у день виборів буде проходити методом самостійного заповнення міні-анкет, імітується процедура таємного голосування. Респондент самостійно зазначає, за яку партію він проголосував, і надає основні соціально-демографічні характеристики.

Попередні результати (станом на 18.00) будуть оголошені о 20:00, одразу після закриття виборчих дільниць у випуску проекту “Подробиці тижня” телеканалу “Інтер”. Уточнені дані станом на 20.00 будуть оприлюднені після 22.00.

Екзит-пол запланували також соціологічна група “Рейтинг” за підтримки уряду Канади, Міжнародного Республіканського інституту, спільно з компанією з дослідження громадської думки Baltic Surveys/The Gallup Organization (Вільнюс, Литва).

Крім того, компанія TNS на замовлення телеканалу 1+1 проведе “всеукраїнський екзит-пол”.

Свій екзит-пол проведе “Савік Шустер студія”.

Як відомо, 26 жовтня в Україні проходять позачергові парламентські вибори.

Вибори будуть проходити за змішаною системою голосування, згідно з якою 225 депутатів обираються з числа представників списків партій ще стільки ж – на одномандатних округах. Всього в цих виборах візьмуть участь понад 6,6 тисяч кандидатів з яких понад 3,1 тисячі в списках 29 партій і 3,5 тисячі мажоритарників.