Четверо вчених з Дніпропетровщини отримали премію Верховної Ради за розробку комплексної методики підвищення ефективності роботи Укрзалізниці.

26 Грудня 2014 20:36

Science-symbolВолодарями Премії Верховної Ради для найталановитіших молодих учених в галузі фундаментальних і прикладних досліджень стали Андрій Кудряшов, Вячеслав Малашкін, Лариса Марценюк, Григорій Мозолевич. Усі вони є співробітниками Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка Всеволода Лазаряна.

Над спільним проектом «Розробка методів підвищення ефективності експлуатації інфраструктури та рухомого складу залізничного транспорту в умовах реформування галузі» науковці працювали протягом 5 років. Свою розробку автори називають наразі вкрай актуальною для вітчизняного перевізника та зазначають, що впроваджувати її необхідно одразу в усіх областях. Про це повідомляє сайт ОДА.

  Проект «Розробка методів підвищення ефективності експлуатації інфраструктури та рухомого складу залізничного транспорту в умовах реформування галузі» має чотири рівні. Зокрема, перший блок присвячено загальним рекомендаціям щодо залучення бізнес-партнерів та інвесторів для спільної роботи з Укрзалізницею.
У другій частині викладено розлогий опис способів мінімізації витрат на обслуговування та відправлення вантажів у залізничних вагонах. Тут враховані також специфіка самих вантажів і маршрутів, якими їх відправляють. Загальна концепція цієї частини розробки дозволяє вираховувати оптимальне співвідношення видатків між замовником і перевізником.
Третій блок містить у собі опис програми, яка дозволяє моделювати роботу залізничних станцій різного призначення та типу забудови. Завдяки комп’ютерному аналізу можна визначити, який тип станцій з її конструкціями та технічним оснащенням виходить на найвищий показник якості роботи у різних експлуатації. У перспективі це дозволяє раціонально розподіляти кошти на ремонти та переоснащення залізничних пунктів.
Четвертий розділ присвячено правилам безпеки при гальмуванні та відчепі вагонів.
Залізничний транспорт є базовою галуззю національної економіки України та основою її транспортної системи. Залізничний транспорт займає 80% ринку вантажних перевезень в Україні серед усіх видів транспорту та 50% пасажирських перевезень. Загальна кількість перевезень українських залізниць є значно більшою, ніж у 25 залізниць будь-якої з країн ЄС (близько 250 млрд. тонно-км до недавнього спаду в порівнянні з 89 млрд. тонно-км у Німеччині). Таким чином в порівнянні з державами-членами ЄС, Українська залізниця є значно більшим оператором із більшою часткою ринку і більшим загальним обсягом перевезень.

 

Джерело: сайт ОДА