Дніпропетровщина підписала меморандум про співпрацю з міжнародною організацією «Save the Children»

22 Січня 2015 11:33

скачанные файлыРоботу над реалізацією укладених домовленостей обіцяють розпочати вже наступного тижня. Угода про співпрацю між Дніпропетровською облдержадміністрацією, зокрема департаментом освіти і науки облдержадміністрації, та міжнародним фондом «Save the Children» передбачає психологічну та матеріальну допомогу дошкільнятам і дітям молодшого шкільного віку. Також за умовами проекту шкільним психологам у понад 20 навчальних закладах запропонують пройти курс тренінгів з надання психологічної допомоги. Про це повідомляє  сайт ОДА. 

З моменту початку конфлікту на Сході України до Дніпропетровщини звернулися близько 9 тис дітей. Наразі 1,5 тис дітей влаштовані у дитсадки, ще 4,5 тис дітей продовжують здобувати освіту в школах області. Діти-переселенці знаходяться також на оздоровленні у місцевих дитячих таборах. Уже 8 лютого на Дніпропетровщину приїдуть близько 200 дітей з Донеччини, які нещодавно потрапили під обстріли в зоні бойових дій. Усім цим дітям зараз дуже необхідна психологічна допомога.

Вручення перших, передбачених меморандумом, «наборів школяра» має відбутися вже наступного тижня. До того часу будуть визначені навчальні заклади-учасники проекту.
«Сьогодні я бачу, наскільки сильним є ваше бажання та готовність вирішити ту проблему, з якою зіткнулася Україна. Співпрацю з вашою країною ми почали ще у вересні 2014 року. Сьогодні наша основна задача полягає у наданні фінансової допомоги сім`ям-переселенцям, де ці діти мешкають», – повідомила голова освітніх програм міжнародної організації «Save the Children» Ліліана Синічкович.
Загалом, програми міжнародної організації «Save the Children» передбачають комплексну адаптацію дітей-переселенців до нового оточення і нових життєвих реалій.

Після підписання угоди про співпрацю у школах області мають з’явитися так звані «дитячі куточки», де малеча зможе отримати освітню та психосоціальну підтримку. Також для психологів, які працюють у дитсадках і школах, організують тренінги з надання психологічної допомоги дітям. Крім того, дітям-переселенцям видадуть спеціальні «набори школяра», які міститимуть необхідні для навчання речі.
Наразі у школах і дитсадках Дніпропетровщини продовжують здобувати освіту понад 6 тис дітей зі Сходу України.
«Save the Children» – всесвітня незалежна організація по роботі з дітьми, яка працює у понад 120 країнах. Організація займається порятунком життя дітей, боротьбою за їхні права та досягнення ними повноцінного потенціалу. Робота «Save the Children» полягає також у тому, щоб допомогти змінити відношення до дітей та досягти позитивних змін у їхньому житті. У своїх проектах організація дотримується звітності, амбітності, кооперації, креативності та інтеграції.

Джерело: сайт ОДА