Ще восьмеро дітей-переселенців відправилися на навчання до Литви

10 Лютого 2015 23:37

_1_14236033999940-1460Проживатимуть та навчатимуться діти у Вільнюсі в міжнародній школі «Литовський дім». Пробудуть вони там до кінця навчального року та залишаться на літні канікули. Весь цей час супроводжуватиме у Литві дітей вчитель-психолог. Про це повідомляє  сайт ОДА. 
Усі витрати, пов’язані з навчанням, проживанням, харчуванням та забезпеченням одягом взяла на себе литовська сторона.
Така ідея прийшла зовсім випадково ще восени під час розмови з послом Литви. Тепер у дітей є можливість відчути на собі, що таке жити у справжній Європі. За тиждень Литовський уряд прийняв рішення, виділив гроші, і перші діти поїхали. Після того, як перші діти адаптувалися, отримали другу пропозицію – про відправлення другої групи дітей. Сьогодні є пропозиція – перевести цілу школу із зони АТО в Литву. Європа на ділі показує, що ми єдині.

Дітей обирали так, аби вони були одного віку та могли навчатися за однаковою шкільною програмою. Тож до Литви їдуть 8 восьмикласників, родини яких через загострення конфлікту на Сході України вимушені були переїхати до Дніпропетровщини з Луганська, сел. Центральне та міста Первомайськ Луганської області, Донецька, с. Роздольне, Макіївки, Авдіївки та Горлівки Донецької області.
В школі «Литовський дім» вони будуть отримувати стипендію (близько 500-600 грн), а викладач отримуватиме заробітну плату європейського рівня.
«Діти будуть продовжувати навчання в одній з кращих шкіл Литви. У цій школі проходять навчання діти з 20 країн світу. У наших дітей буде унікальна можливість поспілкуватися зі своїми одноліткам з інших країн, дізнатися чим вони живуть. Буде дуже цікава насичена культурна програма. У дітей буде можливість познайомитися з історією та культурою Литви. По закінченню навчального процесу, у дітей буде можливість залишитися в Литві і на літні канікули. Їх також чекає цікава програма, вони зможуть помандрувати по країні, ознайомитися з її визначними пам’ятками та історичними цінностями», – зазначив Почесний Консул Литви у Дніпропетровську Віталій Півняк.
Для того, щоб згадки про навчання та відпочинок запам’яталися назавжди, обласна влада подарувала дітям фотоапарати. Від почесного консульства Литовської Республіки у м. Дніпропетровськ учні отримали шкільні набори.

Джерело: сайт ОДА