ТОП-10 місць для відпустки в Україні

1 Липня 2015 15:00
hutir.org

hutir.org

Куди поїхати у літню відпуску свідомому українцю, який хоче подорожувати й витрачати гроші у себе на батьківщині

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО)

Depo.ua склав карту місць, куди українцю можна поїхати на відпочинок, так щоб було недалеко і недорого.

Одеса, Бердянськ – то все “попсня”. Ну або класика, словом – розкручені та відомі для українців курорти. Подивимося, звідки можна привезти справді свіжі враження.

КІНБУРНСЬКА КОСА

Це Очаківський район Миколайовської області. На вас чекатимуть пляжі з білим піском, аромати хвойного ліса та степів. До того ж на косі є залежі цілющіх грязей.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 1

Де розважатись: Місце поки що не дуже популярне в якості курорту, тому на купу ресторанів та кафе не сподівайтеся. Проте на пляжі можна лежати у відносній тиші і “пахлава медовая” не ходитиме біля вашого носа

На що подивитись: Національний природний парк “Білобережжя Святослава” – чудове місце для фотополювання на пелікана, рожевого фламінго, білу чаплю. В районі Очакова (с. Парутіно) також є “Ольвія” – Національний історико-археологічний заповідник.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 2

Тут можна побачити руїни оборонних споруд, міських кварталів і храмі грецької колонії 7 століття.

Гроші: доба на базі відпочинку коштує від 50 грн.
ХОРЛИ

Херсоньска область, півострів Гіркий Кут. Окрім купання у Чорному морі можна досхочу мазатися цілющими грязями, а широкі береги вкриті морськими водоростями, багатими на йод. Море чисте і тепле: + 25- + 30 градусів.

При в’їзді в Хорли побачите фонтан заввишки в два метри – з-під землі б’ється артезіанська вода температурою 9оС.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 3

Де розважатись: є кафе та ресторанчики, кінотеатр і дискотеки, аквапарк. На території селища є ринок, банкомат, магазини, бібліотека і комп’ютерні зали.

На що подивитись: пам’ятник засновниці селища баронесі Фальц-Фейн, старовинні будівлі портових складів, морського порту, залишки парка та статуя з мармуру

Гроші: доба у приватному секторі від 40 грн.

 

КОБЛЕВО

Миколаївська область. Селище розділено на дві зони – Молдавську, в якій полюбляє відпочивати молодь, і тиху спокійну Миколаївську – для відпочинку з дітьми.

Коблево має найдовшу берегову лінію – близько 300 км. Місцеві курорти чітко поділяються на дві групи в залежності від характеру узбережжя. Перші – це піщаний пляж під крутим берегом, і так виглядає велика частина узбережжя: міські пляжі Одеси, Грибівка, Сергіївка. Другі – довгі, витягнуті уздовж берега піщані коси. Це Лузанівка, Затока, Кароліно Бугаз.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 4

Де розважатись: аквапарк, клуби, дискотеки, ресторани

На що подивитись: винзавод із дегустаційними турами на виробництво. Можна також відправитися в Бесарабію (район Одеси) у гурман-тур і скуштувати кухню, яка сформувалася протягом декількох століть під впливом безлічі культур: молдавської, гагаузької, румунської, болгарської, української, єврейської, циганської, турецької та грецької.

Гроші: проживання від 60 грн на добу.
КИРИЛІВКА

Кліматичний і бальнеогрязевий курорт у Запорізької області. Кирилівка знаходиться у віддаленні від шумних міст, тут нема залізниці як у Бердянську та великих автотрас. Море не глибоке та дуже тепле.

Поруч розташовуються дві коси: Пересип і Федотова, та Утлюкський і Молочний лимани.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 5

Де розважатися: є дискотеки, нічні клуби, дельфінарій, аквапарк, атракціони, ресторани і кафе

На що подивитися: у околицях села Терпіння знаходиться унікальний геологічний пам’ятник – Кам’яна Могила. У цьому місці були також знайдені петрогліфи – наскельні зображення тварин, людських і геометричних фігур. Неподалік – невеликий археологічний музей.

Також відвідайте Великі і Малі Кучугури – це місцева назва пагорбів, дюн і гряд, що утворилися на терасах річок завдяки вітрам та піску. Після введення в дію водосховища вони перетворилися в ланцюжок островів, де зараз розташовується орнітологічний заказник площею 4 кв. км – місце гніздування водно-болотних птахів.

Гроші: від 40 грн на добу за проживання.
ЗАЛІЗНИЙ ПОРТ

Херсонська область. Плюсом відпочинку в Залізному Порту є довгий піщаний пляж, який вміщує в себе величезну кількість відпочиваючих, море має піщане дно. На території району Бехтери відкрився лікувальний гейзер глибиною 1572 метра, температура якого близько 70 градусів.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 6

Де розважатися: Залізний порт вважається молодіжним місцем відпочинку, тут багато дискотек і барів з безліччю стилів музики. Є лунапарки, аквапарки, ресторани для гурманів, закусочні, піцерії.

На що подивитися: В області є два біосферних заповідники – Асканія-Нова і Чорноморський біосферний заповідник, тут організовуються прогулянки по плавнях Дніпра, винні тури по винзаводам України, можна пройти курс грязелікування або поїздити по кінним клубам.

У 30 кілометрах від Херсона є найбільший піщаний масив у Європі – Олешківські піски діаметром близько 15 кілометрів. Там є справжні бархани заввишки п’ять метрів, рідкісна пустельна рослинність і навіть оазис. Туди організують триденні тури з переходом через пустелю, піснями біля багаття і ночівлею в наметах.

Гроші: проживання від 35 гривень за добу.

 

СКАДОВСЬК

Місто на березі Джарилгацької затоки Чорного моря, Херсонська область. Добре місце для відпочинку з дітьми: тут не глибоке море і тепла вода, насичена йодом і бромом.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 7

Де розважатися: є аквапарк и дельфінарій. Відбувається навчання і катання на кайтсерфінгу. В аеропорту Скадовська можна здійснити стрибок з парашутом через дві години тренувань.

На що подивитись: інформації про пам’ятки та цікаві архітектурні будівлі нема.

Гроші: від 40 грн.

 

ЛАЗУРНЕ

Селище Лазурне знаходиться на узбережжі Чорного моря в 100 км від Херсона. Має пляжну смугу протяжністю 4 кілометри, ширина смуги сягає від 5 метрів до 100 метрів.

Основну масу відпочиваючих складає молодь, починаючи від студентів-першокурсників і закінчуючи молодими сімейними парами.

В Лазурному перша лінія зайнята оздоровницями радянської побудови, решта – приватний сектор. Тут можна оздоровитися, прийняти грязьові ванни.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 8

Де розважатись: окрім кафе та дискотек можна переплисти на матраці на острів Джерілгач, де чистіше море і частенько засмагають голяка молоді дівчата

На що подивитися: заповідник Асканія-Нова, Чорноморський біосферний заповідник, соляне озеро і острів Джарилгач.

Гроші: від 30 грн.
КАРОЛІНО-БУГАЗ

Селище, розташоване на піщаній косі у 40 хвилинах від Одеси. Вздовж всієї коси – морські пляжі з чистим песком. Відпочинок в Кароліно-Бугазі традиційно вважається елітним – сприятливе географічне положення і повна відсутність промислових підприємств дозволили цьому шматочку суші стати одним з найбільш екологічно чистих місць на чорноморському узбережжі.

Прилегла до пляжу земля на косі майже повністю зайнята новим житлом. Дешеві кімнати і будиночки ховаються на другий-третій лініях в 10-15 хвилинах ходьби від моря.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 9

Де розважатись: туристи з досвідом кажуть, що харчування тут організовано не дуже. Всі мають явно сезонний характер і розраховані більше на споживачів спиртного, ніж на їдців. Також майже нема атракціонів для дітей. Але якщо ви полюбляєте спокійно полежати у шезлонгу, потягуючи домашнє вино – вам сюди.

На що подивитися: по-перше поїхати до Одеси та погуляти цим шикарним містом.

По-друге – відвідати містечко Білгород-Дністровський (давня назва Акерман), де є відома Аккерманська фортеця, що несе в собі історію 12-15 століть.

Гроші: від 75 грн за добу проживання

 

ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Мальовничі Шацькі озера на Волині можуть по праву змагатися з морським відпочинком. Вони входять до складу Шацького національного природного парку. Найбільше з 30 озер гряди – Світязь, його глибина сягає 58 м, а вода така чиста, що навіть на глибині 8 м видно піщане дно. Ускладі озера Світязьке або Світязь, а також Пісочне є срібло і гліцерин, тому промиті рани швидко загоюються, а шкіра після купання в озері стає еластичною і ніжною.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 10

Де розважатися: купатися – вода в озерах гідрокарбонатно-натрієва з невеликою мінералізацією і настільки чиста, що придатна для пиття! Цей факт підтверджують численні дослідження. Ловити рибу – тут водяться вугри, лящі, окуні, судаки, щуки і величезні соми. Ходити по ягоди: ліси тут щедрі на чорницю, ожину, журавлину. Кататися на конях

На що подивитися: дуже красиві краєвиди. Знавці кажуть, що захід сонця біля Світязя – одне з найкрасивіших видовищ у світі.

Гроші: від 65 грн за проживання.
СИНЕВІР

Озеро Синевір – своєрідна візитка України. Воно знаходиться в первозданних лісах Закарпаття, на вершині гори Озірна. Озеро дуже глибоке й чисте, з крутими схилами берегів, порослих ялівцем та буком. Тут можна стати табором із своїм наметом або оселитися у кемпінгу.

ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 11

Де розважитися: можна скупатися в гірській річці Теребля, а в серпні в тутешніх місцях повно грибів і ягід.

На що подивитися: гуляти лісом та коло озера.

Гроші: кемпінг коштує від 75 грн на добу з людини.

Джерело: dnipro.depo