Аптеки Дніпропетровщини підпільно торгували ліками, з яких роблять наркотики

20 Вересня 2016 14:05

3 1 2Працівники Управління з обслуговування Дніпропетровської та Запорізької областей Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України провели обшук у двох аптеках міста Кам’янське, повідомив начальник підрозділу Сергій Дереза.

У закладах, торгівля підконтрольними медичними препаратами, зокрема такими, що містять у своєму складі кодеїн, велася в обхід установлених процедур, без відповідних дозволів у наявності.

Небезпека безконтрольної реалізації таких ліків, як «Кодтерпін», «Пенталгін», «Кодесан», «Кофекс» та інших аналогічних полягає у тому, що підпільні хіміки можуть робити з них синтетичний аналог опійних наркотиків – «дезоморфін», або «крокодил», як його називають у колах користувачів.

Загалом вилучено більше восьмисот пігулок та флаконів із ліками, на суму близько 35 тисяч гривень. Варто зазначити, це денний обіг цих аптек.

Наразі вилучене передано на експертне дослідження.

Відкрито кримінальне провадження за статтею 320 Кримінального кодексу України, максимальна санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до п’яти років.