З 1 березня НКРЕКУ вводить нові тарифи на світло для населення

21 Лютого 2017 13:48

Відповідно до Постанови НКРЕКУ № 220 з 1 березня 2017 року Україна пройде п’ятий етап підвищення тарифів на електроенергію для населення. Нові тарифи будуть діяти для всіх областей України і застосовуються усіма енергопостачальними компаніями для розрахунків з населенням. Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.

Вартість електроенергії для населення, в тому числі, що проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості), з 1 березня 2017 року становитиме:

до 100 кВт * год – 0,90 грн / кВт * год;

більше 100 кВт * год – 1,68 грн / кВт * год.

Тарифи для клієнтів, які проживають в радіусі 30-км від атомної електростанції, в тому числі і з електроплитами:

до 100 кВт / год – 0,63 грн / кВт * год;

понад 100 кВт / год – 1,176 грн / кВт * год.

В опалювальний період з 1 жовтня до 30 квітня вартість електроенергії для населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, в тому числі і в сільській місцевості; а також в будинках, квартирах і гуртожитках, обладнаних електроопалювальними установками (у т. ч. в сільській місцевості) становитиме:

в межах 3000 кВт * год – 0,90 грн / кВт * год;

більше 3000 кВт * год – 1,68 грн / кВт * год.

Для багатодітних, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу встановлені тарифи на найнижчому рівні – 0,90 грн / кВт * год незалежно від обсягів споживання.

Гуртожиткам (які потрапляють під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальником за загальним обліку») – 0,90 грн / кВт * год.

Всі етапи підвищення тарифів в 2015-2017 роках в зручних графіках розміщені на сайті ДТЕК в графі тарифи на електроенергію. При оплаті за електроенергію через «Особистий кабінет побутового клієнта» на сайті ДТЕК Дніпрообленерго, нові тарифи будуть застосовуватися автоматично – клієнтам не потрібно самостійно робити розрахунок.

ДТЕК Дніпрообленерго нагадує своїм клієнтам про можливість скористатися перевагами, які дозволяють законно зменшити платежі за електроенергію, перейшовши на активне використання електроенергії в нічний час. Для цього енергокомпанія рекомендує встановлювати зонні прилади обліку, які будуть автоматично застосовувати різний тариф в залежності від часу доби і дозволять економити до 50% на вартості електроенергії. Вже 76 тисяч жителів Дніпропетровської області користуються даною перевагою.

Нагадаємо, Постанова №220, яке було прийнято НКРЕКУ 26 лютого 2015 року та набула чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції України від 2 березня 2015 року, передбачає підвищення тарифів на електроенергію для населення в п’ять етапів на протязі двох років. Перші чотири етапи пройшли з 1 квітня і 1 вересня 2015 року, а також з 1 березня і 1 вересня 2016 року.