У Дніпрі презентували сучасні протези вітчизняного виробництва

17 Березня 2017 10:10

Комфортні, зручні та мобільні – сучасні протези для АТОвців, які втратили кінцівки, стали доступнішими. Технічні засоби нового покоління навчилися виробляти та обслуговувати в Україні. Їх презентували у Дніпрі.

Протезування – соціальна гарантія держави. Люди, які цього потребують, забезпечуються протезами бюджетним коштом. АТОвці отримують їх за спрощеною процедурою та позачергово.

«За три роки АТО в результаті тяжких поранень 40 бійців із Дніпропетровщини отримали ампутацію нижніх чи верхніх кінцівок. Усі хлопці одержали протези за державною програмою, пройшли реабілітацію. Ця тема актуальна й для людей, які отримали інвалідність у побуті. За останній час система протезування в Україні змінилася, покращилося технічне оснащення протезів. Окрема подяка за сприяння волонтерам», – зазначила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.

Генеральний директор протезного підприємства в Україні Нагендер Парашар привіз до Дніпра на презентацію сучасні колінні вузли. Вони – для протезів при ампутації ніг. Каже, нічим не поступаються імпортним аналогам. В експлуатації – комфортні, зручні та безпечні.

«Комплектуючі прямо з печі. Раніше ми їх імпортували, тепер експортуємо. Зокрема, колінний вузол «Колібрі» найлегший у світі. Його вага – 232 грами. А завдяки модульному колінному вузлу «Фалкон» можна вільно ходити, кататися на велосипеді та займатися спортом. Наші протези допоможуть повернути радість руху», – розказав Нагендер Парашар.

Як отримати протез, можна прочитати у пам’ятці. Її підготувала київська громадська організація «Підмога. інфо», яка з 2014 року захищає права людей з інвалідністю.

«У збірці корисні поради з практичного досвіді. Люди з обмеженими можливостями повинні знати, що можуть безкоштовно поставити протез та відремонтувати його, обрати самостійно підприємство, де і як протезуватися», – підкреслив координатор ГО «Підмога. інфо» Юрій Богданов.

«За три роки АТО в результаті тяжких поранень 40 бійців із Дніпропетровщини отримали ампутацію кінцівок. Усі хлопці одержали протези за державною програмою, пройшли реабілітацію», – зазначила Ольга Горб.

Колінний вузол «Колібрі» найлегший у світі.

Завдяки модульному колінному вузлу «Фалкон» можна вільно ходити, кататися на велосипеді та займатися спортом.

Генеральний директор протезного підприємства в Україні Нагендер Парашар каже, що комплектуючі прямо з печі.

«Люди з обмеженими можливостями повинні знати, що можуть безкоштовно поставити протез та відремонтувати його, обрати самостійно підприємство, де і як протезуватися», – підкреслив Юрій Богданов.

Протезування – соціальна гарантія держави. Люди з обмеженими можливостями, забезпечуються протезами бюджетним коштом.