Відбулася восьма сесія Дніпропетровської обласної ради VII скликання

25 Березня 2017 20:26

Депутати фракції «Батьківщина» напередодні активно працювали на округах та у комісіях, уважно вивчали питання, винесені на голосування сесії, тож підтримували майже всі пункти порядку денного.
До складу секретаріату восьмої сесії обларади VIІ скликання було обрано депутата від фракції «Батьківщина» Гілала Ісаєва.
Депутати розглянули 39 питань та ухвалили відповідні рішення. Пленарне засідання 8 сесії розпочали із доповіді в.о. прокурора області щодо ситуації, яка наразі склалася у регіоні, про кримінальні справи, які є на контролі прокуратури.
Потім заслухали звіт про виконання обласного бюджету за 2016 рік та внесли зміни до бюджету на 2017 рік.
Завдяки перевиконанню бюджету 2016 року та залишкам невикористаних коштів з минулого року, в бюджеті 2017 з’явився додатковий ресурс.
На сесії депутати розподілили 773 млн. З них – близько 150 млн. грн. направлять на капремонт доріг у регіоні. Серед найбільших об’єктів: капітальний ремонт доріг у м. Покров – 7,8 млн грн., м. Нікополь – 7 млн. грн, Дніпропетровському р-ні – 10 млн грн., Покровському та Новомосковському р-нах по 7 млн грн.
Заступник голови обласної ради, депутат від фракції «Батьківщина» Мгер Куюмчан звернувся до депутатів з проханням підтримати наших земляків, добровольців, які з початком воєнних дій на сході країни пішли захищати нашу землю. Відповідне рішення було прийняте на сесії. Депутати проголосували за надання добровольцям статусу учасників АТО. 30 бійців з Дніпропетровщини визнано захисниками територіальної цілостності та суверенітету України зі складу добровольчих підрозділів.
Також Дніпропетровська обласна рада першою в Україні ініціювала збереження полезахисних лісових смуг та тимчасову заборону вирубки дерев у лісах і лісових масивах Дніпропетровської області.
Питання щодо ремонту доріг, підтримки населення в енергозбереженні житлового сектору, реконструкції ділянки водогону, капітального ремонту дитячих садків, будівництва спортивно-оздоровчого комплексу і басейну були розглянуті і схвалені депутатами.
В різному депутати озвучили свої депутатські звернення і запити. Дніпропетровська обласна рада направить звернення до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр – міністра України.
Голова фракції «Батьківщина» Антоніна Ульяхіна від імені депутатів зачитала звернення «Про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі».
«Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Проте ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» – скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків», – говориться у зверненні.
Віра Касьянова