Напередодні свят СБУ закликає утриматися від пропаганди комуністичних символів

28 Квітня 2017 17:39

Напередодні травневих свят громадська рада при СБУ просить городян утриматися від використання атрибутів комуністичного режиму. Також правоохоронці закликають до сприяння в разі виявлення даного порушення закону.

Про це на прес-конференції ІА «МОСТ-ДНІПРО» повідомив голова громадської ради при УСБУ в Дніпропетровській області Олег Мороз.

«Нагадую, що в Україні діє закон про заборону пропаганди комуністичних символів. Хочеться звернутися до кожного мешканця країни і сказати, що при виявленні даного порушення, закон України вимагає від вас негайно вжити заходів до обмеження здійснення цих дій. Він дає вам право вжити громадянське затримання і звернутися до органів правопорядку », сказав Олег Мороз.

Також правоохоронці розповіли, що саме вважається символікою тоталітарного режиму і заборонено законом:

«До такої символіки відносяться: прапори, символи, зображення або інша атрибутика, де зображені серп, молот, плуг і п’ятикутна зірка або будь-які інші елементи, які символізують комуністичний режим. У тому числі і зображення комуністичних лідерів і використання їх цитат. Пропаганда цієї символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму »розповіла Вероніка Комісар.

«Ми просимо громадян долучатися до наших дій. Працюватимуть телефони гарячої лінії, за якими в разі виявлення порушень закону ви можете зателефонувати в будь-який час доби », – повідомив член ради при УСБУ в Дніпропетровській області Денис Розов.

Довідка: телефони гарячої лінії СБУ: 0955281500; 0970600005.

Джерело: most-dnepr.info