На Дніпропетровщині святкують День вишиванки

18 Травня 2017 18:58

Сьогодні українці відзначають свято традиційного національного вбрання – вишиванки. У цей день громадяни країни одягають вишиванки та виходять у   них на вулицю і на роботу.

Всесвітній день вишива́нки відмічають щороку в третій четвер травня. Це – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Цікаві заходи, приурочені цій події, відбулися у П»ятихатському районі. Разом з мешканцями району на святі був депутат Дніпропетровської обласної ради від ВО «Батьківщина» Гілал Ісаєв.

Мешканців вітали керівництво районної адміністрації, районної  та міської рад. Люди, одягнені у мальовничі вишиванки, пройшли урочистою ходою до П»ятихатської ЗОШ№1, де їх зустрічали школярі.

Біля школи відбулися урочисті святкові заходи. Учні школи організували святковий ярмарок виробів, виготовлених своїми руками. Гілал Ісаєв придбав на ярмарку багато сувенірів та інших поробок.

Також школярі провели акцію «Одягни школу в вишиванку». Діти малювали чудові українські орнаменти на фасаді школи.

Гілал  Ісаєв привітав присутніх зі святом та відмітив, що, які б складні часи не переживала Україна, але любов до традиційної вишивки у нас ніколи не згасне. За допомогою нитки і голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного у всьому світі українського вбрання.

Віра Касьянова.