Морозиво: шкода і користь улюбленого десерту

17 Червня 2017 14:10

meest-online.com

Безумовно, морозиво – один з найулюбленіших продуктів у нашій країні. Його їдять як діти, так і дорослі, як у спекотну літню спеку, так і в якості десерту або для підняття настрою в холодну пору. Кількість необхідного споживання морозива ніхто не може визначити, думки з цього приводу у всіх різні.

Морозиво, як і будь-який інший продукт, може приносити крім користі і шкоду. Щоб визначити, що ж таїть у собі всенародний улюблений продукт, слід розібратися в технології приготування і складі.

Існує два способи заморожування: м’яке морозиво і загартоване. М’яке морозиво охолоджується не більше ніж до -5 оС, а загартоване – до-25оС. Від цього залежить і термін зберігання продукту: загартоване морозиво можна зберігати до року, а ось у м’якого термін зберігання досить малий.

У залежності від складу (ступеня жирності) розрізняють 4 види:

1. плодово-ягідне – виготовляється з пюре чи соків фруктів, тому в ньому відсутній жир, а кількість цукру становить 30%;

2. молочне – виготовляється з молока. Цукру в ньому міститься не більше 16%, жирів – близько 6%;

3. вершкове – на основі вершків. Жири становлять 10%, кількість цукру – 15%;

4. пломбір є найбільш жирним видом морозива, так як має 15% жирності.

Користь приносить морозиво, виготовлене з натуральних продуктів, тим більше – з молока. Таке морозиво калорійно і має велику кількість вітамінів, мінералів і амінокислот. А ось морозиво, виготовлене із суміші жирів рослинного походження, має сумнівну поживну цінність.

Користь і шкода

Морозиво не можна вживати людям з цукровим діабетом або надлишковою вагою. Морозиво на основі тваринних жирів не слід вживати людям з підвищеним рівнем холестерину. Навіть здоровим людям не варто захоплюватися морозивом з різними ароматичними добавками: полуничним, малиновим і т. п. В такі сорти додають шкідливі для організму штучні харчові добавки. Краще з’їсти натуральне плодово-ягідне морозиво.

Найнижчий відсоток жирності має молочне морозиво. Однак не забувайте, що всі види морозива багаті цукром, що сприяє підвищенню глюкози в крові.

Надмірне вживання морозива сприяє постійним головним болям. Це пояснюється тим, що при різкому зниженні температури тіла відбувається звуження судин, а отже, зменшується кровообіг. Так як мозок не отримує необхідної кількості кисню, починаються головні болі. Не слід вживати багато морозива людям з ішемією серця, атеросклерозом і карієсом. Навіть здоровим людям не слід зловживати цим продуктом. Бажано з’їдати не більше 2-3 порцій на тиждень.

Що стосується дітей, то не потрібно, щоб морозиво заміняло повноцінний прийом їжі. Єдиним винятком може послужити морозиво замість полудника.

Особливої шкоди приносить споживання морозива “на ходу”. Разом з морозивом на вулиці всередину травної системи потрапляють шкідливі брудні речовини: пил, вихлопні гази та інше. Тому набагато безпечніше для здоров’я буде з’їсти морозиво якщо не вдома, то, принаймні, в парку або в кафе.

При правильному вживанні цього продукту ви не нашкодите своєму здоров’ю.

За матеріалами: ukr.media.