Народження первістка після 30 подовжує життя, – вчені

31 Липня 2017 17:49

Британські вчені заявили, що жінки після 30 років, які стали матерями, живуть довше, ніж ті, хто поспішив народити в підлітковому віці або відразу після 20-ти років, передає The Independent.

Експерти університету порівняли дані жінок у віці 65 років з країн Європи, взявши за основу період, коли вони народили перших дітей.

«Найголовніший результат розробки полягає в тому, що чим пізніше жінки народили свого первістка, тим довше вони мають схильність жити», – йдеться в матеріалах дослідження.

За їхніми даними, жінки, вперше стали матерями в 33 роки і старше, в три рази частіше мають спеціальний маркер довголіття в ДНК, ніж ті, хто народив раніше.

Крім того, наголошується, що матері, які народили пізніше, зазвичай мають повну вищу освіту – пояснив експерт по фертильності Лорд Вілсон.

Вони мають шанс жити довше, тому що ретельніше і серйозніше ставляться до пристрою свого життя і частіше дотримуються здорового способу харчування. За статистикою, середній вік жінок, які народжують первістка в Великобританії – 30 років. Кожна 25-я має перші пологи в 40.