Новий водогін – Саксаганська громада зробила ще один крок до європейських стандартів життя

30 Вересня 2017 09:17

У селі Саксагань П’ятихатського району – знаменна, довгоочікувана мешканцями, подія. Тут відбулося урочисте відкриття водогону. Сільський голова Олег Бабець та громада зустрічали у себе гостей з області.

На заході були присутні заступник голови Дніпропетровської обласної ради Мгер Куюмчян, депутат Дніпропетровської обласної ради від ВО «Батьківщина» Гілал Ісаєв, представники облради, П’ятихатської райадміністрації та райради.

Збудувати сучасну мережу централізованого водопостачання вдалося завдяки Швейцарсько-Українському проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Проект існує для того, щоб допомагати громадам ставати кращими на шляху свого розвитку, більше розвиватись та об’єднуватись, аби вирішувати спільні питання разом.

Тож Саксаганська громада зробила ще один крок до європейських стандартів життя.

Водогін відкрили за співфінансування обласної і селищної рад та населення. Мешканці кожного двору Саксагані вклали  в проект по 2000 гривень. Тож додаткове фінансування із бюджетів усіх рівнів та Швейцарсько-Український проект дозволили втілити мрію саксаганців.

Мешканці Саксагані відзначають, що відсутність водопостачання була найгострішою проблемою села. Тому громада вирішила взяти участь у проекті з будівництва водогону.

У селі встановлено водонапірну башту Рожновського. Тепер вода надходитиме у 300 дворів. До водогону, також, підключені і об»єкти соціально – культурної сфери. Спорудження нового водогону дало можливість забезпечити мешканців  питною водою належної якості.

«Будівництво та реконструкція водогонів – пріоритет обласної влади. Заплановано зведення більше двадцяти об’єктів, які дозволять отримати питну воду сотням тисяч жителів області. Важливо відзначити, що до цього проекту долучилися жителі. Це  – приклад консолідації зусиль влади, міжнародних партнерів та громади. І така згуртованість дає дійсно серйозні результати», – зазначив заступник голови Дніпропетровської обласної ради Мгер Куюмчян.

Вітаючи місцевих жителів із важливою для них подією, Гілал Ісаєв зазначив, що успішна реалізація проекту не лише дозволила мешканцям отримати доступ до якісної води для особистого та господарського використання, а й повірити у власні сили і досягнути результату. Участь у проекті навчило громаду, як слід залучати кошти інвесторів, щоб змінювати якість життя.

– Сьогоднішня подія не тільки показує можливості громади у вирішенні проблем водопостачання, це яскравий приклад для інших, як можна згуртуватися і спільними зусиллями вирішувати проблеми, – підкреслив Гілал Ісаєв.

Зі словами подяки за плідне партнерство до гостей звернувся селищний голова Олег Бабець та вдячні мешканці Саксагані.

Віра Касьянова