Овочі «борщового набору» подешевшали

15 Квітня 2018 22:08

Після Великодня ціни на овочі «борщового набору» покотились донизу. На цьому тижні найбільше подешевшала стала білоголова капуста — -25%, на другому місці опинилась морква — -20% і третім став буряк — -15%.

 

Згідно з повідомленням, ціни на цибулю теж трохи просіли, але зміни обмежились 5-6%. А от картопля цього разу стала єдиною позицією, яка не змінилась в ціні.

Зниження ціни на “борщовий набір” пояснюється кількома факторами. По-перше, напередодні свят ми спостерігали збільшення імпорту з Польщі по певних позиціях. Насамперед мова йшла про капусту, буряк та моркву. По-друге, фермери, які очікували зростання ціни, орієнтуючись на минулорічний сценарій, теж почали розпродавати наявні запаси для залучення грошей під весняні роботи в полях. На продовольчі ринки підтяглось і населення зі своїми овочами, зреагувавши на суттєвий стрибок ціни напередодні свят. Під тиском збільшення пропозиції втримувати ціни не вдається, тому вони і просідають зараз. Втім, на більшість позицій ціна лишається значно вищою, ніж рік тому.

Сьогодні на гуртових ринках України тільки ціни на картоплю та білоголову капусту нижчі від минулорічних показників. Сьогодні картопля на гуртових ринках пропонується по 4,0-4,5 грн/кг (0,12-0,14 €/кг). Білоголова капуста сьогодні продається по 6,0-7,5 грн/кг (0,19-0,23 €/кг), по ній ціна опустилась нижче рівня минулого року тільки на цьому тижні, а в минулому році капуста дорожчала. Схожа ситуація сьогодні спостерігається і по цибулі, вона хоча і коштує на 30% дорожче, ніж рік тому, але ціни на неї сьогодні знижуються, на відміну від минулорічної тенденції.

Морква за рік подорожчала на 40%, сьогодні вона коштує 6,0- 9,0 грн/кг (0,19-0,28 €/кг), в залежності від якості. Буряк лишився лідером за зростанням ціни, в порівнянні з минулим роком він подорожчав вчетверо. Втім, останніми днями на ринку з’явилось досить багато дрібного некондиційного буряку по 5-6 грн/кг (0,16-0,19 €/кг), більш якісний буряк коштує 7-9 грн/кг (0,22-0,28 €/кг).

Нагадаємо, що овочевий сезон-2018 характеризуватиметься збільшенням виробництва тепличних овочів та подальшим розвитком експорту в ЄС.

Джерело: Agravery.com.