В Україні невдовзі може з’явитися Нацбюро фінансової безпеки

19 Квітня 2018 18:00

economics.unian.net

Планується, що Національне бюро фінансової безпеки покладе край прискіпуванням до чесного бізнесу. Поява органу покликана спростити життя чесного бізнесу

Найближчим часом український парламент розгляне проект Закону України “Про Національне бюро фінансової безпеки України”.  Законопроект передбачає створення в Україні нового органу з протидії економічним злочинам, який притягуватиме до відповідальності виключно злісних неплатників, а прискіпування до добросовісних суб’єктів підприємницької діяльності унеможливить.  За її словами, сьогодні приводом для перевірки підприємства є, у тому числі, скарги та клопотання конкурентів і споживачів, а неузгоджені акти перевірок або висновки ревізорів, зроблені ще на етапі перевірки, стають підставою для реєстрації кримінальних проваджень.

З прийняттям законопроекту №8157 розпочати кримінальне провадження до повної процедури адміністративного та судового оскарження рішення податкового органу стане неможливим. І навіть узгоджена сума донарахованих податківцями податків, якщо вона після перевірки вчасно буде сплачена платником, не зможе бути використана в якості підстави для кримінального переслідування такого підприємця

. Таким чином увагу нового органу буде сконцентровано виключно на системних, а головне, дійсно умисних правопорушеннях, у той час як помилки у податковій звітності чи інші незначні та несистемні недоліки в роботі підприємців виправлятимуться завдяки консультативній допомозі реформованої Державної фіскальної служби.

Завдяки такому підходу до відповідальності притягуватимуться виключно злісні неплатники, а прискіпування до добросовісних суб’єктів підприємницької діяльності стане неможливим. Більш того, системне вивчення природи зловживань та порушень надасть аналітикам НБФБ змогу виявляти так звані «законодавчі шпарини», у тому числі неоднозначність норм законодавства, економічне підґрунтя та юридичні умови, що дозволяють або навіть спонукають підприємців ухилятися від сплати податків або брати участь у побудові схем.

Основні зусилля нового органу передбачається зосередити на аналізі та вироблені стратегічних та тактичних аналітичних продуктів, які стануть основою для прийняття обґрунтованих рішень. Також підкреслюється, що аналітичні процедури є безконтактними, без втручання в діяльність бізнесу. Вони спрямовані на виявлення негативних тенденцій та злочинних схем у сфері наповнення державного бюджету — при сплаті податків і зборів, а також у сфері витрачання бюджетних коштів — при розподілі та використанні державних грошей. Крім того, наголошується, що увагу нового органу буде сконцентровано виключно на системних та умисних правопорушеннях.

Джерело: unian.ua