Цієї весни пікнік із шашликами на природі обійдеться на 100 гривень дорожче

21 Квітня 2018 12:00

parties-and-picnics.org

Вартість набору “для шашлика” на чотирьох становить 445 гривень. А це на 28% більше, ніж минулоріч.

Насамперед ціна зросла через подорожчання м’яса. За рік свинина піднялася у ціні на 38%. Тож тільки 1,6 кілограма м’яса обійдеться в 176 гривень. До набору на чотирьох осіб також включено по кілограму помідорів і огірків, по півкілограма чорного та білого хліба, кетчуп (500 грамів), дві літри мінеральної води, чотири пляшки пива (по 0,5 літра), пляшка вітчизняного вина (0,75 літра).

За кілограм огірків доведеться викласти 60 гривень, за помідори – ще півсотні. Пляшка вина коштуватиме 59,2 гривні, а чотири пляшки пива – 56. Решта продуктів менш затратні. Наприклад, для шашлика можна придбати упаковку кетчупу за 15,8 гривні, пляшку мінеральної води за 12,5 гривні. Півкілограма чорного хліба коштує 8 гривень, а білий – 7,5 гривні за ту ж вагу”.

Для розрахунків використали дані Держстату, що підлягають державному моніторингу. Утім, на деяких продуктах можна заощадити. Наприклад, якщо замінити свинину на курячі крильця або гомілки чи влаштувати пікнік без алкоголю.   Надалі ціна такого набору зменшуватиметься, адже відбуватиметься здешевлення огірків і помідорів через велику пропозицію вітчизняних виробників.

Щотижня ціна цих овочів зменшується приблизно на 15%.

Джерело: expres.ua