Об’єднання громад з облцентрами сприятиме економічному розвитку – експерт

10 Травня 2018 22:32
ropetrovchina-obyednannya-gromad

Приєднання територіальних громад до міст обласного значення чи створення агломерацій сприятиме пожвавленню економічного і соціального розвитку.

 

Про це заявив директор проекту USAID “Пульс” Ігор Парасюк в програмі “Сучасна громада” Українського радіо.

“Є кілька варіантів, які можуть дати в Україні пожвавлення економічного і соціального розвитку: перший – створення об’єднаних громад з центрами в містах обласного значення, другий – створення агломерацій, або ж третій – використання механізму співробітництва територіальних громад”, – сказав він.

Водночас, за словами експерта, дієвість кожного з цих варіантів є абсолютно різною з точки зору розвитку. “Країни, які створюють найбільший обсяг ВВП на душу населення, йдуть за сценарієм № 1 і № 2. До прикладу США чи Китай. Або ж, до прикладу, ініціатива Великий Париж об’єднала в собі понад 100 населених пунктів і вони спільно працюють над розвитком територій”, – зазначив Парасюк.

Igor Parasyuk-ridna-dnipropetrovchina-obyednannya-gromad

Він наголосив, що без створення об’єднаних громад з центрами у містах обласного значення чи агломерацій, економічний розвиток в країні буде повільним: “Або ми запустимо цей процес, або залишимося за його бортом і розвиток буде дуже повільним”.

 

Джерело: ukrinform.ua