Яким бізнесом сьогодні вигідно займатися в Україні

1 Липня 2018 23:03

 

За кількістю виявлених підприємств і зареєструвалися фізичних осіб-підприємців прийнято судити про бізнес-клімат в країні і економічної ситуації в цілому. Якщо умови сприятливі – число нових бізнес-структур зростає, і навпаки.

Аналіз відкритих реєстрів показує, що за першу половину 2018 року в Україні відкрилося менше 44% від загального числа компаній, зареєстрованих в минулому році. Це дозволяє припустити, що до кінця року кількість новостворених юридичних осіб виявиться меншим, ніж в минулому році. У свою чергу, в минулому році цей показник був нижче, ніж в позаминулому. Тобто тенденція до скорочення числа нових підприємств, на жаль, триває.

У 2016 році в Україні було зареєстровано 320 904 нових юридичних особи, в 2017-м – 266 094. За першу половину 2018 року в реєстри внесено тільки 117 047 нових компаній.

Ситуація з реєстрацією нових ФОП, або ФОП, тобто фізичних осіб – підприємців, ще гірше. За 6 місяців 2018 року їхня зареєструвалося всього близько 28% від торішнього показника за 12 місяців.Це означає, що до кінця року можемо отримати показник мало не в 2 рази нижче, ніж в минулому році.

Скорочення кількості нових ФОП пов’язують зі зміною в оподаткуванні цієї категорії підприємців, а саме – з необхідністю платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за будь-яких обставин в повному розмірі (за рідкісним винятком). З цієї причини минулий рік почався з масового закриття підприємств, число створюваних нових ФОП, відповідно, теж зменшилася.

У 2016 році в Україні було зареєстровано 1 млн 31,9 тис. Фізичних осіб-підприємців. У 2017-му – 935,4 тис. А за перше півріччя 2018 року – 261 788 ФОП.

Твердження про те, що основний вид бізнесу в Україні – це торгівля, навряд чи когось здивує або викликає бажання посперечатися. Така ситуація є типовою не тільки для нашої країни, але і для багатьох інших.

Сервіс Opendatabot показав, що більшість юридичних осіб під час реєстрації вибирають основним видом діяльності оптову торгівлю. Тоді як більшість фізосіб-підприємців – роздрібну.

Так, в 2018 році в сфері оптової торгівлі (крім торгівлі транспортними засобами) за півроку зареєструвалося 11 869 юридичних осіб, т. Е. Практично кожне десяте підприємство. А роздрібною торгівлею вирішили займатися тільки 880 юросіб, т. Е. Менше 1% нових підприємств.

Якщо порівнювати з минулими роками, то можна констатувати, що відсоток підприємств оптової торгівлі зростає. Так, в 2016 році оптовою торгівлею вирішили займатися всього 4,3% знову зареєстрованих підприємств. У 2017-му – понад 7%. А в 2018 році «оптовиків» було зареєстровано вже 10,1% від загального числа компаній.

У той же час у фізосіб-підприємців основним видом діяльності протягом багатьох років залишається саме роздрібна торгівля. Частка зайнятих в цій сфері підприємців становить 12-14%

В останні 2 роки найпопулярнішим видом діяльності нових юридичних осіб після торгівлі стала «діяльність громадських організацій», як зазначено в класифікаторі видів економічної діяльності (КВЕД). Якщо в 2016 році таких юросіб було зареєстровано менше 2% (5826), то в 2017-му – 8773, незважаючи на те, що загальне число реєструються компаній скоротилася. Таким чином, частка «громадських працівників» серед нових юросіб склала в минулому році вже майже 3,3%. У 2018 році їх поки 3,1% (3546 підприємств).

А ось в 2016 році, коли був прийнятий новий закон «Про житлово-комунальні послуги» та «Про особливості обслуговування багатоквартирних будинків», реєструвалося величезне число обслуговуючих організацій. Тому другим за популярністю видом діяльності стало «обслуговування будинків і територій». Зараз таких структур реєструється набагато менше. Якщо в 2016 році їх з’явилося 8320, то в 2017-му – 3065, а в поточному за 6 місяців – поки тільки 1233. Проте цей напрям продовжує входити в десятку найпопулярніших видів діяльності.

ТОП-10 найбільш масових видів діяльності серед юридичних осіб у 2018 році

 1. Оптова торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.
 2. Діяльність громадських організацій
 3. Будівництво будівель.
 4. Операції з нерухомістю.
 5. Сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних з ними послуг.
 6. Діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку.
 7. Обслуговування будинків і територій.
 8. Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.
 9. Наземний і трубопровідний транспорт.
 10. Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність.

У минулому році другий за популярністю групою, яка обігнала за чисельністю навіть програмістів, виявилася «Надання інших індивідуальних послуг». Ми поцікавилися, що входить в цю категорію.

У КВЕД написано, що до «іншим індивідуальним послуг» відносяться

 • астрологічна і спіритичних діяльність,
 • послуги ескорту та бюро,
 • салонів татуювань і пірсингу,
 • чистильників взуття та паркувальників.
 • ФОПи, що працюють на кавових-машинах і в доставці піци,
 • «їжа на винос». Люди, які надають допомогу в генеалогічних пошуках і в дресирування тварин,
 • благодійні організації.

Який з видів «індивідуальних послуг» забезпечив популярність цього виду діяльності, з’ясувати не вдалося.

Але залишається фактом: якщо в 2016 році в цій категорії було зареєстровано 13 524 ФОП, то в 2017-му – в два з половиною рази більше, 31 112 ФОП. У 2018-му за півроку зафіксовано лише 7171 таких реєстрацій, т. Е. Торішній сплеск явно не повториться. Хоча ця категорія діяльності залишається популярною (4-е місце в рейтингу).

ТОП-10 видів діяльності, популярних в 2018 році серед ФОП:

 1. Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.
 2. Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність.
 3. Оптова торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.
 4. Надання інших індивідуальних послуг.
 5. Діяльність щодо забезпечення стравами та напоями.
 6. Наземний і трубопровідний транспорт.
 7. Надання інформаційних послуг.
 8. Операції з нерухомим майном.
 9. Оптова та роздрібна торгівля автотранспортними засобами та мотоциклами, їх ремонт.
 10. Складське господарство та допоміжна діяльність у сфері транспорту.

Джерело: hvylya.net

Джерело: svidok.online