Починаючи з 2016, ряд пов’язаних між собою ФОПів “освоїли” понад 40 мілн. грн. на поставках запчастин Дніпровського електротранспорту

16 Липня 2018 17:15

Днепропетровск електротранспорт ФОПи освоїли 40 мільйонів гривень

Деталі сумнівних тендерних пропозицій КП «Дніпровський електротранспорт».

Десяток підприємців, надаючи сумнівні документи, виграють з масовими порушеннями торги КП «Дніпровський електротранспорт», за результатами яких укладають договори на десятки мільйонів гривень, згідно яких нібито постачають замовнику запчастини невідомого походження.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Центр громадських розслідувань.

Як йдеться в публікації, восени КП «Дніпровський електротранспорт» був проведений тендер на закупівлю запчастин для трамваїв. Переможцем в одному з лотів стала ФОП Стрельцова Є.Ю., з якої КП уклало договір на 3 897 320 гривень.

Прикметно, що для постачальника це перший і останній на сьогодні досвід участі в бюджетних тендерах. Євгенія Стрельцова була зареєстрована підприємцем за 7 місяців до оголошення тендеру і серед видів діяльності на момент оголошення закупівлі, згідно з даними державного реєстру, у неї значилися “Оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами”, “Роздрібна торгівля з лотків та на ринках” , “Обслуговування напоями” і “Поставка інших готових страв” й ані слова про запчастини для електротранспорту.

Необхідні для підписання договорів види діяльності були внесені до реєстру тільки за добу до закінчення прийняття тендерних пропозицій. Більш того, щоб продати замовнику запчастин майже на 4 мільйони гривень їх необхідно було десь придбати або виготовити, що навряд чи є посильним завданням для 21-річної бізнесвумен, яка півроку торгувала чаєм.

“Такий випадок для КП “Дніпровський електротранспорт” не є поодиноким. Якщо вивчити закупівлі підприємства, можна виявили цілий ряд пов’язаних між собою ФОПів, які, починаючи з 2016 року, освоїли понад 40 мільйонів гривень на поставках запчастин для комунального підприємства. Зазначені в таблиці ФОПи пов’язані між собою загальними контактними даними (електронні адреси, телефони і т.п.), а деякі і зовсім є родичами. При цьому більшу частину тендерів вони розіграли між собою”, – пишуть журналісти ЦГР.

Також серед недоліків відзначається той акт, що договори поставки не містять детальних специфікацій, з яких можна було б зрозуміти хто є виробником продукції, що поставляється. Крім того не знайти і сертифікатів, за якими можна було б визначити виробника.

За інформацією ГО “ЦГР”, жоден з ФОПів не в змозі пояснити походження продукції. Крім того, накладних витрат на її придбання, виготовлення і транспортування ніхто з них не поніс.

Нагадаємо, що трамваї, для яких закуповуються запчастини, регулярно сходять з рейок.


Вподобайте Рідна Дніпропетровщина у Facebook :
facebook.com/RidneDnipro
Рідна Дніпропетровщина Микола Томенко  Рідна Дніпропетровщина у Фейсбук


Джерело: Дніпроград