Новий “Закон про енергоефективність”. Які сюрпризи чекають на власників будинків з 23 липя

22 Липня 2018 13:03

vidomosti-ua.com

Українці, які просять допомоги у держави для ремонту своїх будинків, а також органи місцевої влади і забудовники зобов’язані за свій рахунок провести енергоаудит.

Купуючи житло, або оформляючи договір оренди, можна буде відразу дізнатися, у скільки буде обходитися утримання приміщення. Такі правила прописані в законі «Про енергетичну ефективність будівель», який вступає в силу 23 липня цього року.

В Україні абсолютна більшість будинків необхідно утеплювати і ремонтувати. Більшість «хрущовок» не відповідає жодним нормам втрати тепла, а деякі з них дешевше знести, ніж модернізувати. За різними оцінками від 40 до 70% тепла «губиться» по дорозі від котельні в багатоповерховий будинок. Частина не доходить через неутеплених труб, решта «пропадає» в будинках.

Будь-яке лікування починається з установки діагнозу. І домівкам такий «діагноз» може поставити енергоаудитор. Він повинен вивчити документацію, визначити «слабкі точки» вдома, підрахувати, скільки тепла втрачається без утеплення стін, даху, підвалу, дверей і вікон. Основна мета такого аудиту – отримати інформацію про стан будинку і визначити, у що краще інвестувати гроші.

Проводити аудити і оформляти сертифікати енергоефективності повинні: новобудови, будинки із загальною опалювальною площею від 250 кв.м, в яких знаходяться органи влади, житлові будинки, які беруть участь в державних програмах підтримки енергоефективності. Всі інші можуть робити це за бажанням.

Клас енергоефективності показує можливі втрати тепла: клас А (зустрічається вкрай рідко) означає, що платити за тепло в такому будинку можна буде як мінімум на 51% менше, ніж передбачено нормою; клас В – економія від 10 до 50%; клас С – від 5% економії до 9% втрат (споживання більше норми); клас D – до 75% втрат; клас Е – до 76% втрат. Більшість українських багатоповерхівок втрачають близько 30-40% тепла, тобто має клас енергоефективності D.

Українці, які вибирають будинок перших двох класів, можуть розраховувати на невисокі платежі за опалення. Так, в Неенергоефективному будинку опалення одного квадратного метра може обходиться в 30 грн, в той же час в утеплених будинках платять за тепло не більше 10 грн за опалення квадрата. Відповідно, суми в платіжках можуть відрізнятися в 3 і більше разів.

«У разі укладення договорів купівлі-продажу, найму (оренди) будівлі, житлового або нежитлового приміщення будівлі продавець або орендодавець на вимогу потенційного покупця або наймача (орендаря) повинен надати інформацію про енергетичну сертифікаті будівлі», – йдеться в законі. Таким чином, будь-який українець, купуючи квартиру в новобудові або ж орендуючи офіс, має право дізнатися, скільки буде коштувати експлуатація такого приміщення і які є проблеми.

 


Вподобайте Рідна Дніпропетровщина у Facebook :
facebook.com/RidneDnipro
Рідна Дніпропетровщина Микола Томенко  Рідна Дніпропетровщина у Фейсбук


Джерело: dom.ria.com