Українцям буде щоразу складніше отримувати субсидії

13 Серпня 2018 23:08

В Україні значно зменшилась сума коштів, яка спрямовувалась на забезпечення субсидій для населення.

Зокрема, скорочення торкнулося тих домогосподарств, які мають площу у 120 метрів квадратних і більше. Така тенденція триватиме і далі, адже держбюджет надто перевантажений.

Українцям щоразу буде складніше отримати субсидії. Бо додаткові умови, які запроваджує держава, повинні зменшити кількість субсидіантів.

Державний бюджет України уже не витримує навантаження у 71 мільярд гривень, який заплановано у видатковій частині саме на забезпечення фінансування субсидій.

Уряд та відповідний профільний комітет міністерства намагається впроваджувати так званий принцип соціальної справедливості, який, більшою мірою, має під собою певне об’єктивне підґрунтя. Але він однозначно призведе до того, що кількість субсидіантів динамічно зменшиться.

Думки українців розділилися щодо надання субсидій. Адже велика частина населення не користувалась пільгами, тому вони не надто хвилюються за зміни. Натомість ті, хто мали субсидії, зараз дуже розчаровані, адже рівень доходів українців загалом не збільшився.

Варто зазначити, що 40 відсотків населення позбулись субсидій, адже скоротилась сума коштів, яка спрямовувалась на їх забезпечення. У травні 2018 року були видані додаткові майнові критерії щодо отримання чи не отримання пільг. У них йшлося: якщо у власності субсидіанта є квартира площею більш ніж 120 метрів квадратних або, наприклад, приватний будинок площею більш ніж 200 метрів квадратних, то вони не мають права на отримання субсидій. Тому кількість субсидіантів зменшується, абсолютна сума коштів збільшується. Адже значну суму субсидій «тягнули» саме такі великі домогосподарства.

Нагадаємо, у червні Мінсоцполітики скоротило розмір субсидій для українців на 40%. Він склав 100,7 грн в середньому, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Також за результатами опитування, яке провело Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового Банку, щодо поінформованості населення з питань системи контролю під час призначення та надання соціальної підтримки в Україні з’ясувалося, що 70% населення негативно ставляться до тих осіб, які навмисно подають недостовірні дані заради отримання допомоги від держави.

 


Вподобайте Рідна Дніпропетровщина у Facebook щоб знати більше!

facebook.com/RidneDnipro
Рідна Дніпропетровщина Микола Томенко  Рідна Дніпропетровщина у Фейсбук


 

#новини #Дніпро #Україна #Ukraine

 

Джерело: zik.ua