На Дніпропетровщині прогнозують три штами вірусу грипу: чи є вакцина?

16 Вересня 2018 20:33

Три небезпечні штами вірусу грипу наближаються до України. Є навіть смертельно небезпечні. Як боротися, чи є вакцини і скільки вони коштують? З’ясовували кореспонденти Деталей на 34 каналі. Щорічно грип вражає кожного третього українця. Більш того – вірус мутує! Тому ліки, які допомагали раніше, тепер можуть бути неефективними, кажуть фахівці. «H1N1; H3N2 і вірус типу – Б, Колорадо.

Це три штами вірусу, які будуть циркулювати в цьому епідемічному сезоні. Вони не є новими, українцям вони знайомі », – каже завідувачка відділенням грипу та ГРВІ центру громадського здоров’я МОЗ України Оксана Артемчук. Частина населення ними вже перехворіла, тому певний імунітет має. Зокрема до вірусу Колорадо. Він вважається легким. Чого не скажеш про тип вірусу H1N1. Він часто призводить до ускладнень і навіть смерті. Таких випадків зареєстровано майже 400. Ефективною боротьбою з хворобою, запевняють лікарі, є вакцинація. «На 50% скорочує ймовірність захворіти. На 60-70% захищає від ускладнень і на 90% від смерті », – пояснює головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. Головне зробити щеплення вчасно, щоб сформувався імунітет, а це два тижні. Якщо проґавили, не зайва вакцинуватися і пізніше, адже активна речовина буде захищати півроку. «Ми очікуємо, що на початку жовтня вакцини з’являться в медичній практиці. З трьох вакцин дві вже зареєстровані. Вони зареєстровані в державному експертному центрі », – доповнила завідуюча відділенням грипу та ГРВІ центру громадського здоров’я МОЗ Оксана Артемчук.

Через кілька тижнів вакцини з’являться в продажу. Ціна поки не визначена. Однак в Міністерстві охорони здоров’я прогнозують – буде близько 200 гривень за дозу. У п’ять разів дешевше, ніж протигрипозні ліки в аптеці. Втім українці все одно не поспішають вакцинуватися. «Наприклад, в Сполучених Штатах 40% всього загального населення прищеплюється. У нас кількість тих, хто прищеплюється, не доходить до одного відсотка ніколи », – поділився головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. Щеплення є не обов’язковими, а лише рекомендаційними, тому безкоштовних препаратів не передбачали навіть для соціально незахищених верств населення. Хіба що громада сама виділить на це кошти. До такої практики вдаються великі компанії, лікарні, поліція або школи, коли мова йде про вчителів.

Джерело: nf.dp.ua