Підприємства Дніпропетровщини демонструють зростання експорту в країни ЄС

19 Вересня 2018 14:23

Підприємства Дніпропетровщини демонструють поступове зростання обсягів зовнішньоторговельних операції з європейськими країнами

Зокрема, за останні 3,5 року експорт в країни ЄС зріс з 21 до 37 відсотків. Позитивну тенденцію зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на регіональній конференції в Дніпрі.

«У цьому році експорт України в ЄС в порівнянні з торішнім виріс майже на 20%. Така ж позитивна тенденція спостерігається і в Дніпропетровській області, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Просто бізнес, який довгий час був заточений на пострадянські ринки, розуміє необхідність змін. В умовах російської агресії підприємці змушені були приймати швидкі рішення і змінювати курс, щоб бути конкурентними на ринку ЄС ».

Найбільша частка експорту області – 80% – припадає на продукцію гірничо-металургійної галузі. Це свідчить про те, що область задовольняє вимоги одного з найбільш ринків світу, зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

«Війна підштовхнула більшість підприємств регіону переорієнтуватися на ринок ЄС. Щоб бути конкурентоспроможним, власники стали більше інвестувати в виробництва. Приємно, що товари, вироблені на Дніпропетровщині, все частіше з’являються на європейських вітринах », – підкреслив він.

Серед успішних – дніпровська виробнича компанія Sicore Group, що працює в сфері візуальної індустрії. За межами України вона відома вже майже п’ять років. На її рахунку чимало успішних проектів, реалізованих в Португалії, Польщі, Словаччини, Німеччини.

«Щоб заявити про себе в Європі, треба було провести колосальну роботу всередині компанії. Ми придумали іншу назву, провели ребредінг, розробили нову корпоративну культуру, працівники почали вивчати англійську. Тим, хто хоче вийти на європейські ринки, не варто розраховувати на швидкі результати, треба налаштовуватися на довгий марафон », – розповів керівник компанії Сергій Бондаренко.

Силу можливостей євроінтеграції розуміють і суспільства Дніпропетровщини

«Ляшківська ОТГ за фінансової підтримки Євросоюзу побудувала новий ЦНАП. У 2018-му ще вісім громад виграли грант на будівництво аналогічних центрів. Илларионовская громада відкрила виробництво взуття з чеськими інвестиціями », – розповіла про успіхи децентралізації директор Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

До регіональної конференції долучилися підприємці, громадськість, експерти, молодь, представники влади. Нагадаємо, що в ДніпроОДА говорили, як подолати проблеми гендерної нерівності в Україні.

Успішні історії Української, які вже користуються перевагами євроінтеграції, – проект «Євроінтеграція: сила можливостей». Його ініціювали Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Інформаційна кампанія реалізується за підтримки ЄС. Раніше ми писали про те, що в Дніпрі за участь в студентському квесті можна отримати IPhone X.

Джерело: dp.oblast.online