Місцеві громади одержали 249 млн грн через сплату ренти Укрнафтою

1 Жовтня 2018 23:14

До державного та місцевих бюджетів за серпень 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до 694,5 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату, з них 34,7 млн грн надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів.

Про це повідомляє Укрнафта.

Загалом, з початку цього року, рентна плата компанії до бюджетів усіх рівнів склала п’ять мільярдів гривень, з них 249,1 млн грн надійшло до місцевих скарбниць.

Найбільші відрахування з рентної плати, як і в попередні місяці, надійшли до громад насамперед Сумської, а також Івано-Франківської й Полтавської областей.

5% рентних платежів, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн.

Принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

За підсумками 2018 року «Укрнафта» сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а, отже, до бюджетів областей, районів та громад надійде біля 320 млн грн доходів від рентних платежів.

Нагадаємо, що за вісім місяців ПАТ «Укрнафта» сплатило податків на 10,03 млрд грн. Сюди також увійшли виплати в рахунок погашення протермінованого податкового боргу.

Джерело: zik.ua