В Україні 3 грудня почнеться збір резервістів і військовозобов’язаних

1 Грудня 2018 10:03

З наступного тижня в Україні починаються масштабні оборонні заходи. У областях з воєнним станом пройдуть навчання для захисту регіонів.

    
Військові навчання під Троїцьким (архівне фото)Військові навчання під Троїцьким (архівне фото)

З 3 грудня українське міністерство оборони починає цикл масштабних зборових заходів із резервістами та військовозобов’язаними. Підготовка людських резервів виконуватиметься на випадок збройної агресії та у рамках правового режиму воєнного стану, повідомили в суботу, 1 грудня, в оборонному відомстві.

“Будуть проведені збори, як у складі бригад (до 15 діб) так і у складі навчальних центрів (до 20 діб). Таким чином передбачається, що всі зборові заходи будуть завершені до початку новорічних свят”, – повідомляє міністерство на своєму сайті. Там наголосили, що мобілізація розпочнеться лише у випадку відкритої агресії Росії, але тоді призиватимуть усіх резервістів та військовозобов’язаних.

В 10 областях, де запроваджено воєнний стан, пройдуть масові збори з військовозобов’язаними тривалістю до 10 діб задля підготовки до захисту своїх областей.

Президент Петро Порошенко цього ж дня передав Збройним силам України озброєння та військову техніку. Були передані бойові літаки, зокрема, винищувачі МіГ-29, винищувачі Су-27, бойові і транспортні вертольоти, навчально-бойові літаки Л-39 і безпілотні авіаційні комплекси, йдеться в повідомленні прес-служби Ради безпеки і оборони. Росія, за словами Порошенка, стягнула війська та техніку до українського кордону.

Петро Порошенко

@poroshenko

1 грудня 1991 року понад 90% українців підтвердили Акт проголошення незалежності України. Відбувся історичний вибір – побудови вільної, суверенної, європейської України!
Але Росія мріє повернути колесо історії назад, у минуле.

Петро Порошенко

@poroshenko

Навколо України, на тимчасово окупованих територіях Донбасу і в Криму розгорнуто наземне угруповання чисельністю близько 80 тисяч військовослужбовців РФ, близько 1400 артилерійських та ракетних систем, 900 танків, 2300 броньованих машин, близько 500 літаків і 300 вертольотів.

Джерело: dw.com