В уряді анонсували початок прийому заявок на програму державної підтримки винаходів

15 Грудня 2018 01:22

Головними критеріями проектів стануть новизна, готовність до комерційного впровадження, соціальна та ринкова доцільність.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України з 1 січня 2019 року розпочне прийом заявок на участь у програмі державної підтримки винаходів, в рамках якої планується профінансувати українських винахідників на 100 мільйонів гривень.

Зазначається, що програму затвердили у 2018 році, а наступний рік стане першим роком її функціонування. У програмі зможуть взяти участь як науковці, так і компанії. Головними критеріями проектів стануть новизна, готовність до комерційного впровадження, соціальна та ринкова доцільність, а також термін впровадження.

«Це експериментальний проект державної підтримки інновацій та винахідництва, який ініціювало Мінекономрозвитку разом з Державною інноваційно-кредитною установою. Проект допоможе винахідникам реалізувати свої винаходи, розробки, корисні моделі, не просто на папері, а впровадити у реальне виробництво», — повідомив міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

Нагадаємо, що програму з фінансування винаходів українців анонсували ще в червні. Проект поки що матиме експериментальний характер і триватиме до 31 грудня 2019 року. Він передбачає впровадження механізму фінансування створення і подальшого використання (комерціалізації) винаходів, розробок, корисних моделей та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності.

Роботи для фінансування обиратиме спеціальний комітет, фінансуватимуть їх коштом надходжень від зборів, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

 

Джерело: zaxid.net