В Україні почав діяти закон про колективну власність землі

5 Січня 2019 09:36

Новий закон передбачає запобігання рейдерства та стимулювання до зрошення земель

1 січня 2019 року в Україні почав діяти новий закон, що вирішує питання колективної власності на землю. Новим законом передбачене удосконалення правил користування земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні.

Про це з посиланням на «Агро-Центр», повідомляє Vlasno.info.

Даний Закон розширює можливості органів місцевого самоврядування. Зокрема, врегульовує передачу земель колективної власності, які були ліквідовані з колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності, а також процес завершення допаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов’язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність.

Нововведенням є також, те що, відтепер, лісосмуги відносяться до земель сільськогосподарського призначення. Від так, громада може закріпити лісосмуги у постійному користуванні, створивши комунальне підприємство.

Передбачається, що це дозволить зберегти лісосмуги від знищення.

Також, за набуттям чинності нового закону з’явилася можливість обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві.

На період дії мораторію на продаж сільгоспземель, закон дозволяє обмін лише рівноцінними земельними ділянками. Інвентаризувати землі можуть власники, орендарі земель або міські/селищні/сільські ради. Інвентаризація надасть можливість громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок до Держгеокадастру.

 

Джерело: vlasno.info