Кожному пенсіонеру держава недоплачує по 1000 грн на місяць, – експерт

22 Січня 2019 22:46

Сьогодні уряд економить на найбіднішій верстві населення – на пенсіонерах.

На цьому наголосив економіст Віктор Скаршевський в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт пояснив, що індексація пенсій із 1-го березня відбуватиметься не через стаж, а через офіційну інфляцію, яка зросла до 9,8%.

«Індексація пенсії має складати 17,5%, але є дуже великий нюанс, а зокрема те, що таке перерахування відбуватиметься лише з березня. І виходить так, що уряд фактично краде у пенсіонерів два місяці – січень і лютий.

Влада таким чином економить гроші, і якщо перевести їх в абсолютні суми, то недоплата складатиме 12 мільярдів гривень, що мали б індексувати за два зимові місяці 2019 року. І виходить так, що уряд економить на найбіднішій верстві населення», – констатував Віктор Скаршевський.

Якщо ж проаналізувати останні п’ять років щодо того, чи відбувалася компенсація зростання цін у розмірі пенсії, то, констатує експерт, таких заходів взагалі не проводили.

«Навіть офіційні занижені ціни Держкомстату з 2014 року зросли в 2,5 раза, а середня пенсія зросла всього на 70%. Тобто уряд заліз до кишені кожного пенсіонера і недоплачує йому тисячу гривень на місяць», – підкреслив Віктор Скаршевський.

Як повідомляли, раніше міністр соціальної політики України заявив, що солідарна пенсійна система – єдиний гарант виплат пенсій за будь-яких економічних умов. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/01/22/kozhnomu_pensioneru_derzhava_nedoplachuie_po_1000_grn_na_misyats__ekspert_1493625

Джерело: zik.ua