Наступ на офшори триває. Під прицілом – кіпрські рахунки

10 Лютого 2019 19:31
Острів може вже влітку назавжди втратити офшорний статус

Кіпр може втратити статус офшорної гавані назавжди вже у цьому році. Центробанк країни попередив про необхідність закриття рахунків офшорних компаній із 4 червня. Якщо точніше, тепер іноземній компанії для того, аби стати клієнтом банку на Кіпрі, необхідно буде надати пакет документів Know Your Customer, що передбачає розкриття кінцевого бенефіціарного власника, підтвердження легальності джерел доходів і добробуту тощо.

Банки також зможуть додатково вимагати паспортні дані, податкові документи, виписки з рахунків в інших банках та ін. Такі вимоги орієнтовані, перш за все, на те, що у банках будуть обслуговуватися клієнти, які реально провадять в країні господарську діяльність. Передбачається, що окрім надання пакету документів, компанія буде вести бухгалтерську звітність та надавати її банку. Компанію можуть зобов’язати мати активи на Кіпрі, а також бути афілійованою із кіпрською компанією, яка має рахунки у цьому банку.

Як відзначають експерти, такі нововведення вписуються у загальні світові тенденції деофшоризації, конкретну ж ситуацію на Кіпрі пов’язують із запланованою місією Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) на початку травня 2019 року.

Джерело: biz.ligazakon.net