Для створення технопарку на Дніпропетровщині буде використано досвід Туреччини

2 Грудня 2014 12:46

3627_min        Віце-президент Технопарку ODTU Teknokent (Турція) Уфук Батум зустрівся у Дніпропетровську з керівництвом обласної ради, щоб обговорити напрямки та перспективи співпраці щодо створення технопарків на території Дніпропетровської області. Як повідомляє сайт Дніпропетровської облради, до  обговорення долучилися представники влади, бізнесу та ректори провідних дніпропетровських вузів.

        «Останні події в Україні, звичайно ж, насторожили інвесторів і пригальмували їх активність. Тому ми шукаємо сучасні інноваційні практики, які було б можливо застосувати у нас та покращити економічну привабливість як нашої області, так і держави в цілому. Однією з таких можливостей є створення технопарків. Вони дозволять забезпечити повний цикл реалізації інноваційних практик: ідеї народжуються у науковому товаристві – втілюються у інвестиційних пропозиціях – реалізовуються на практиці. І зараз ми працюємо над перспективою створення технопарку у Дніпропетровську», – розповів Євген Удод на прес-конференції.

        Технопарк – це комплекс, у якому об`єднані науково-дослідні інститути, об’єкти індустрії, ділові центри, виставкові площадки, навчальні заклади, а також обслуговуючі об’єкти. Тобто, це така форма науково-інноваційного процесу, яка сприяє ефективній комерціалізації високотехнологічних розробок.

        Створення технопарку дозволить об’єднати зусилля влади, бізнесу та наукового співтовариства. Наразі у цьому напрямку Дніпропетровщина має ряд переваг: більше 30% молоді вивчає точні науки (у той же час у ЄС – 7-8%). Щорічно не менше 10 студентів отримують міжнародні премії та гранти за свої наукові винаходи та досягнення – цей показник найвищий в Україні. Зацікавленість у створенні технопарку та участі у проекті вже виявили чотири дніпропетровських вузи.

            «У Туреччині створено більше 40 технопарків і наш ODTU Teknokent являється найбільшим і найінноваційнішим у країні. Мені буде приємно поділитися десятирічним досвідом у створенні технопарків з Дніпропетровщиною. Я переконався, що у вас є високий потенціал для успішного втілення цього проекту», – зазначив Уфук Батум.