Громади Дніпропетровщини самостійно залучають міжнародну фінансову та технічну допомогу

5 Грудня 2014 15:45

3627_minЗа останні чотири роки в Дніпропетровський регіон було залучено майже 200 мільйонів гривень соціальних інвестицій – фінансова підтримка міжнародних фондів та організацій.

Про це повідомляє  сайт облради.

Це –   найвищій показник в державі з реалізації проектів фондів технічної підтримки. Кожен третій проект, реалізований в Україні, впроваджується в регіоні. І велику частина коштів для власного розвитку сьогодні залучають самі громади.

Це питання стало одним з ключових на підсумковій конференції обласної асоціації органів місцевого самоврядування, яка пройшла у Дніпропетровській обласній раді.

Так, цього року місто Зеленодольськ самостійно отримало грант Європейської Комісії «Підтримка заходів з підвищення енергоефективності у малих містах України» на суму майже 2 мільйони гривень; П’ятихатський район самостійно отримав грант на створення молочного кооперативу від Єврокомісії в рамках програми «Підтримка регіональної політики України» на суму майже 4 мільйони гривень; Томаківський район самостійно отримав грант від швейцарсько-українського проекту DESPRO на розробку стратегії розвитку сільської громади.

Громади працюють над власним розвитком як автономні самоврядні одиниці. Це вже стало системою.

В конференції, поряд з керівниками місцевих громад, взяли участь експерти міжнародних проектів та фондів – Швейцарсько-Українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні», проекту «Енергоефективність в громадах» GIZ, проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Фонду Ганса Зайделя.

Експертами було визначено, що найперспективнішим з огляду залучення підтримки сьогодні є співробітництво між окремими невеликими територіями нашої держави та європейських країн. У цьому напряму і буде працювати Дніпропетровська область наступного року.

Чи впораються керівники місцевих громад з новими вимогами, які висуває децентралізація влади? На це питання в ході конференції була отримана позитивна відповідь. Щоб керівники на місцях стали ефективними спеціалістами і навчилися самостійно розвивати свої території обласна рада залучає кращий вітчизняний і світовий досвід та експертів із Канади, Швейцарії, Польщі та Німеччини. Наступного року в області працюватимуть чотири навчальних проекти для органів місцевого самоврядування та депутатів.

До складу Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування входить 371 місцева рада: 1 – обласна, 20 – міських, 22 – районних, 288 – сільських, 40 – селищних. Це більше, ніж 1,5 тис. територіальних громад та майже 9 тис. депутатів місцевих рад усіх рівнів.