ЗНО-2015: Регіональним центром оцінювання якості освіти опрацьовано вже 20,5 тис пакетів документів від вступників

23 Лютого 2015 23:51

images (7)Протягом тижня у Центрі очікують на ще близько 1,5 тис пакетів документів. Про це повідомляє  сайт ОДА. 

Реєстраційна кампанія ЗНО-2015 тривала з 5 січня до 20 лютого. За словами директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марини Горбенко-Хвастунової, цьогорічний процес подачі заявок був надзвичайно плановим. Це дозволило закінчити підготовчі процеси на тиждень раніше. Про це стало відомо під час прес-конференції. 
«Є цифри, на які нам необхідно звернути увагу. Зокрема, у 2015 році 4 тис абітурієнтів обрали лише один предмет для тестування. Тобто можна сказати, що п’ята частина абітурієнтів не збирається вступати до вищих навчальних закладів України. Також не відбулось очікуваного сплеску активності серед випускників минулих років. Як ви знаєте, у 2015 році будуть дійсні лише цьогорічні сертифікати. Разом з тим, на сьогодні випускників минулих років у нас зареєстровано 3,7 тис. Загалом ми очікуємо їх до 5 тис і сподіваємось, що їхні документи ще в дорозі», – зазначила Марина Горбенко-Хвастунова.
За підсумками реєстраційної кампанії ЗНО-2015 понад 15,5 тис майбутніх вступників вирішили складати тести з української мови та літератури на поглибленому рівні. Базовий рівень обрали 1,2 тис зареєстрованих. Ускладнені тести з математики випробовуватимуть понад 9,2 тис абітурієнтів. На базовий рівень зареєстровано 1,3 тис учасників.
Вносити зміни до реєстраційних даних учасники основної сесії можуть до 6 березня. Зокрема, мова йде про корегування рівнів складності у тестуваннях з української мови та літератури. Змінювати інші відомості або ж зовсім відмовитись від складання ЗНО можна до 1 квітня.
Загалом, у 2015 році перша трійка найпопулярніших предметів тестувань залишилась незмінною. Як і минулого року, до неї увійшли українська мова і література, математика та історія України. Далі у рейтингу йдуть біологія, англійська, географія, фізика, хіміє, а також французька, німецька та іспанська мови.
Марина Горбенко-Хвастунова також повідомила, що Регіональний центр оцінювання якості освіти вже розпочав добір експертів, які визначатимуть пороги «склав» і «не склав». Центр запрошує до роботи у експертних групах, які працюватимуть у дні тестувань, досвідчених викладачів і професорів вищих навчальних закладів з кожного предмета.
«Експертні групи будуть створені в усіх регіональних центрах оцінювання якості освіти. Кількісний склад становитиме від 7 до 10 викладачів, які й визначатимуть величину порогу. Ми чекаємо пропозиції кандидатур. Основне побажання до майбутнього експерта таке, що ця людина мала працювати з випускниками або студентами шкіл принаймні 7 років. Це необхідно для того, щоб безпомилково визначити рівень знань абітурієнта», – сказала вона.
Резюме можна подати на електронну адресу Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти: rc.dnepr@testportal.com.ua.
Як повідомлялось раніше, абітурієнти із зони АТО, які бажають складати тестування на Дніпропетровщині, можуть зареєструватися до 20 квітня.
На Дніпропетровщині працює 1009 шкіл. Тут навчається понад 280 тис школярів. З них близько 17 тис є учнями одинадцятого класу.

Джерело: сайт ОДА