Дніпропетровщина потребує повернення «екологічних грошей»

25 Лютого 2015 22:39

3627_minУ  Києві відбувся круглий стіл «Перспективи впровадження стратегічної екологічної оцінки (СЕО) в Україні в контексті Європейської інтеграції». Про це повідомляє  сайт облради.

Відомо, що на сьогоднішній день Дніпропетровщина – перший регіон в Україні, який вже розробив Стратегію розвитку області, що повністю відповідає всім світовим екологічним нормам і стандартам. Головний пріоритет стратегії – екологічна та енергетична безпека. Зараз у цьому напрямку триває розробка Комплексної регіональної програми екологічної безпеки та збереження клімату Дніпропетровської області на 2016-2026 роки.

Водночас, на заході акцентувалася увага на питанні повернення до регіону екологічного податку та заборону його відрахування до загальних фондів. В цьому важливому питанні  Дніпропетровщина отримала підтримку від голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Миколи Томенка.

Раніше екологічний податок розподілявся в окремий фонд і територія мала витрачати ці гроші виключно на екологічні заходи. Зараз, згідно з новим Бюджетним кодексом, цей податок потрапив у загальний фонд і розчинився у ньому. Тому коли мер міста чи голова району буде опинятися перед вибором реалізації екологічного проекту або погашення заборгованості по зарплаті, він, звичайно ж, вибере друге. Це призведе до скорочення екопрограм в регіоні. При цьому рівень захворювань та рівень шкідливих речовин на кожного жителя Дніпропетровщини на сьогодні є дуже високим. Область – лідер в країні з онкології і займає останнє місце за тривалістю життя.