Школяр із Кривого Рогу переміг на міжнародному конкурсі

2 Березня 2015 18:19
gorod.dp.ua

gorod.dp.ua

За підсумками фіналу Національного туру Міжнародного конкурсу «Енергія і середовище–2015» одинадцятикласник з Кривого Рогу Віктор Куриленко виборов І місце в одній з проектних номінацій. Ще одна перемога дісталася вчительці біології також з Кривого Рогу, повідомляє gorod.dp.ua.

Загалом у фіналі конкурсного відбору взяли участь 45 робіт. Захист проектів проходив у лютому на базі Київського Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

За результатами конкурсу учень 11 класу Криворізького гуманітарно-технічного ліцею № 129 Віктор Куриленко здобув перемогу у секції «Проекти на тему енергозбереження, енергоефективності та відновлюваної енергетики». Його роботу на тему: « Проточна очистка вод пристроєм ПЕХФК-1» конкурсне журі визнало гідною першого місця.

Пристрій, який розробив хлопець, «може бути застосований як один зі станів водопідготовки перед застосуванням тембральної очистки, що дозволить значно подовжити ресурс мембранних фільтрів, що в свою чергу дозволить знизити собівартість кінцевого продукту – очищеної води. Також ПЕХФК-1 може бути застосований як самодостатній пристрій для очистки у разі необхідності отримання технічної води. Також ПЕХФК-1 можна використовувати як мобільний модуль в тому місці, де існує потреба очистки води», – йдеться у презентації роботи.

Ще одну перемогу представники Дніпропетровщини здобули в номінації «Педагогічні роботи». Трійку лідерів очолила вчитель біології Криворізької загальноосвітньої школи І- III ступенів № 123 Ганна Шведун із розробкою « Заняття екологічного гуртка «Екологічне сафарі». Інтерактивна гра-подорож».

Загалом учасники інтелектуальної першості змагалися у 3 номінаціях. Зокрема, це «Проекти на тему з енергозбереження, енергоефективності та відновлюваної енергетики», « Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності» та « Педагогічна розробка». Гаслом цьогорічного конкурсу стало: «Енергоефективність – найбільше, чисте і дешеве джерело енергії».

Разом з тим, ще п’ятеро фіналістів із Дніпропетровщини отримали почесні г рамоти Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Довідка

В Україні Міжнародний конкурс «Енергія і середовище» проводиться десятий ювілейний раз в рамках міжнародного освітнього проекту SPARE та всесвітньої декади Організації Об’єднаних Націй «Освіта для сталого розвитку» Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Національним координатором проекту SPARE в Україні ( School Project for Application of Resources and Energy) − громадською організацією «Екологічний клуб «Еремурус» та за підтримки Норвезького товариства охорони природи та INFORSE Europe (Європейська мережа розвитку сталої енергетики).