Українські вчені створили пластир з ефектом моментального знеболювання

24 Червня 2015 17:00
most-dnepr.info

most-dnepr.info

Українські вчені розробили перев’язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелів, призначені для лікування ран і опіків.

10 головних переваг матеріалу:

  1. Дають миттєвий ефект знеболення – вода, з якої на 90-95% складається гідрогель, відразу охолоджує рану і зупиняє процес руйнування тканин.
  2. Цілком стерильні.
  3. Очищають рану, вбираючи з неї різні виділення.
  4. Антисептическая функція складу розчину передбачає можливість додавання різних лікарських препаратів – як у зміст гідрогелю, так і на зовнішню поверхню вже накладеної пов’язки.
  5. Пропускають через себе воду, так що якщо пов’язку поливати рідкими ліками, знеболюючими, кровоспинними, антисептичними та іншими, то вони безперешкодно потраплять на рану або опік.
  6. Захисна функція: мікроби на уражене місце потрапити не зможуть, оскільки їх розміри є більшими, ніж розміри осередків сітки матеріалу.
  7. Не прилипають до рани, що робить процес зняття пов’язки нетравматичним і цілком безболісним.
  8. Прозорі, що дозволяє контролювати стан рани, а не заглядати кожен раз під пов’язку.
  9. Практично герметичні, а, отже, можуть стати в нагоді також при попередженні загрози відкритого пневмотораксу.
  10. Безпечні, біосумісні і біологічно інертні – повідомляє прес-служба.

Зараз відсутнє серійне виробництво таких перев’язувальних матеріалів для бійців АТО, тому Національна академія наук звертається до підприємців з проханням профінансувати таку бізнес-ідею і долучитися до порятунку українських військових.

Джерело: most-dnepr.info