У Дніпропетровську завершився міське першість з вітрильного спорту

6 Липня 2015 13:52
espreso.tv

espreso.tv

У неділю, 5 липня, у Дніпропетровську завершилася міське першість з вітрильного спорту, яке проходило під егідою Дитячої школи вітрильного спорту та за підтримки Благодійного фонду Бориса Філатова.

Нагадаємо, у змаганнях взяли участь 28 спортсменів у віці від 7 до 17 років, 20 з яких є вихованцями Дитячої школи вітрильного спорту, розташованої на території комплексу «Бартоломео».

«З-за погодних умов повного штилю в неділю – із запланованих 12 гонок ми провели 9, інші довелося скасувати», – говорить тренер дитячої школи вітрильного спорту Наталія Ажгерей.

За її словами, до останнього моменту залишалося інтригою хто займе перші місця на змаганні, як для самих учасників, так і для суддівської бригади.

За підсумками всіх перегонів у класі «Оптиміст», в якому змагалися наймолодші учасники, перше місце посів Данило Райчук, друге – Семен Остапенко, третє – Кирило Виноград.

У класі «Кадет» (команда з двох учасників) на першому місці виявилися Єгор Самарін і Максим Ремез, друге місце дісталося – Денису Осляку і Роману Майдинову.

В категорії «Фінн» перше місце зайняв Андрій Гусенко, друге – Олександр Гусенко. В Категорії «Вітрильна дошка» першим став Владислав Менделенко, на другому місці опинився Олександр Менделенко. В категорії «470» перше місце зайняли Данило Мартинов та Олександр Макаров, друге – Андрій Герасименко і Микита Плахотник. В категорії “Лазер-радіал” переможницею стала Софія Науменко

«Єгор Самарін і Максим Ремез є учнями нашої школи. Якщо Максим тільки почав домагатися перших успіхів, то Єгора можна сміливо назвати надією вітрильного спорту України. Незважаючи на те, що перемога цього екіпажу, особисто для мене, була цілком очікуваною, я до останнього моменту не знала, яким буде результат», – розповіла їх тренер Наталія Ажгерей.

14-річний Єгор Самарін у перемозі свого екіпажу не сумнівався, хоча і розумів, що може статися що завгодно.

«Під час змагань вітер був дуже нестабільним, тому ми з суперниками по черзі приходили до фінішу першими. На деяких гонках ми взагалі фінішували корму до корми, але під час останньої гонки, нашого екіпажу вдалося вирватися вперед і таким чином здобути перемогу», – розповів про свою перемогу Єгор Самарін.

Учасники, що посіли призові місця отримали від Благодійного Фонду Бориса Філатова фірмові спортивні годинник і грамоти.

«Благодійний Фонд Бориса Філатова надав нам величезну підтримку в організації змагань і допоміг з подарунками для переможців. Дітям подарунки дуже сподобалися, вони допоможуть їм стежити за часом, від чого залежить 70% перемоги»,- каже тренер Наталія Ажгерей.

Дуже скоро переможці міського першості відправляться в Київ на всеукраїнські змагання. А двоє юних спортсменів представлятимуть Україну на чемпіонаті світу, який пройде в Італії з 27 липня по 7 серпня.

«Коли наші учні пройшли на чемпіонат світу, постало питання про фінансування поїздки. Держава погодилася оплатити переліт і проживання лише одного спортсмена, в той час як їхати повинна команда: двоє яхтсменів, тренер і водій, – розповідає Наталія Ажгерей. – Ми звернулися до Благодійного Фонду Бориса Філатова, попросили надати допомогу школі і наше прохання почули. В результаті, 22 липня ми повною командою вирушаємо на чемпіонат світу до Італії».

Учасники змагань, колектив школи вітрильного спорту та батьківський комітет висловили подяку Фонду Бориса Філатова за небайдуже ставлення до спорту.