Які порушення були зареєстровані під час ЗНО на Дніпропетровщині

8 Липня 2015 12:17
zol-2.schools.lviv.ua

zol-2.schools.lviv.ua

Мобільні телефони, навушники, шпаргалки і книги. Ці та інші заборонені предмети на ЗНО були вилучені у абітурієнтів і навіть у інструкторів. 

Найбільш часта причина припинення виконання сертифікаційної роботи – виявлення в учасників технічних пристроїв, в основному – мобільних телефонів. Всього по області 48 абітурієнтів були видалені з аудиторій.

«У двох абітурієнтів під час складання тесту з англійської мови з допомогою металодетектора виявлені навушники, однак роботу над тестом вони не припинили. Це є порушенням, громадський спостерігач «Опори» вніс зауваження до протоколу. У Дніпродзержинську під час тесту з математики троє абітурієнтів були позбавлені права продовжувати роботу над тестом з-за наявності шпаргалок. При цьому двоє з них після складених актів про порушення подали апеляції, бо не згодні з ануляцією їх результатів. Така апеляція не може бути задоволена», – сказала Федько.

Не обійшлося без порушень і серед персоналу пунктів тестування. Так, під час ЗНО з англійської мови один із старших інструкторів покинув аудиторію без дозволу відповідального за пункт тестування, ще один – ознайомився з тестовими завданнями сертифікаційної роботи. Під час тестування з історії України на одному з пунктів не вистачало 10 інструкторів. Тестування зірвано не було, так як необхідну кількість персоналу було забезпечено. Ще двом інструкторам довелося писати пояснювальні за читання книг під час ЗНО.

При цьому в цілому, за словами Тетяни Федько, оцінка проведення ЗНО у Дніпропетровській області позитивна.