Як не мерзнути під час морозів й уникнути обмороження

5 Січня 2016 12:30

barn_is_42_jpg_286012bЩоб уникнути обмороження, слід одягатися багатошарово і завжди тримати ноги в теплі. Взуття має бути на товстій підошві і вільним. Прошарок повітря утримує тепло, а в тісних чоботах замерзнути можна дуже швидко. У сильні морози не завадять вовняні шкарпетки.

Потрібно носити теплі рукавички, адже пальці рук замерзають швидше. Обов’язково закривайте вуха, бо на цих ділянках шкіра найбільш чутлива до холоду. Перед виходом на вулицю краще використовувати жирний крем.

Не потрібно йти на прогулянку відразу після чашки гарячого чаю або кави, краще почекати 30-40 хвилин. Тим більше не варто пити алкоголь – він призводить до великої втрати тепла.

Тривале перебування на одному місці без руху прискорює процес замерзання.

Якщо, замерзнувши, відчувається печіння і поколювання, а шкіра набуває блідо-синій колір, деякі її ділянки втрачають чутливість – це свідчить про обмороження.

Вже при перших його ознаках потрібно терміново бігти в тепле приміщення. На морозі розтирати і гріти обморожені частини тіла марно і небезпечно. Потрапивши в тепло, в першу чергу зніміть взуття і шкарпетки. Пам’ятайте, що зігріватися потрібно повільно. Не можна розтирати обморожені ділянки. Накладіть суху пов’язку на пошкоджену шкіру, це зменшить швидкість відігрівання. Пийте багато теплою і солодкої рідини для зігрівання організму зсередини. При сильному обмороженні обов’язково зверніться до лікаря.