Подорожчають крупи і молочні продукти: як зростатимуть ціни в Україні (Відео)

19 Січня 2016 13:33

Інфляція в Україні в 2016 році складе 20 – 25%. Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, пише segodnya.ua.

“Я думаю, інфляція в 2016 році буде на рівні 20 – 25%”, – сказав Охріменко, зазначивши, що реальні доходи населення при цьому не ростуть.

На думку експерта, для того, щоб себе забезпечити, українці витрачають накопичені раніше заощадження. “Дійсно, українці зараз вже використовують свої заощадження. Але використовують повільно, тому, думаю, вистачить цих грошей ще на пару років”, – вважає Охріменко.

Він зазначає, що через зниження купівельної спроможності, в Україні стало більше продуктів “економ-класу”.

“Зменшили продаж кондитерських виробів і риби. Йде заміна продуктів. Тому, наприклад, в 2015 році ціни на овочі та крупи виросли істотно багато в чому тому, що люди стали більше купувати не м’ясо, а крупи і овочі. І ця тенденція збережеться в 2016 році . Ціни на м’ясо вже істотно рости не будуть – вони вже й так дуже високі, а от крупи і молочні продукти можуть ще подорожчати “, – вважає експерт.

За його словами, ціни на одяг і техніку можуть формально впасти, т. К. Споживачі і продавці перейдуть на ринок б / у-товарів.