Вчені зайнялися стерилізацією комарів

24 Лютого 2016 11:08

images (4)Під час дослідів фахівці з’ясували, що комарі – рознощики лихоманки денге та вірусу Зіку після опромінення невеликою дозою радіації не здатні мати потомство. У Таїланді вчені стерилізують самців комара Aedes aegypti, щоб зупинити поширення лихоманки денге та вірусу Зіку

Поки що це лише експеримент, який проводять вчені Національного інституту ядерних технологій Таїланду. Під час дослідів з’ясувалося, що після опромінення невеликою дозою радіації самці комара стають абсолютно стерильними. При цьому вони не втрачають здатність до спарювання, однак яйця, відкладені самками після злягання з опроміненими комарами, не розвиваються в личинку.

“Якщо випустити стерильних самців у дику природу, вони продовжать процес розмноження, який, втім, не дасть ніякого результату. В результаті ми отримаємо зниження популяції комарів та розповсюдження вірусів, переносниками яких вони є”, – розповів науковий співробітник Національного інституту ядерних технологій Ванич Лимх-Опхасоммани.

Вчені відзначають, що радіація в 70 грей, опромінення якої протягом декількох хвилин піддається самець комара, не робить його небезпечним для людини або тварин.

Імовірно завершити експерименти експерти планують через 3-4 місяці. На наступному етапі досліди будуть проводитися в природному середовищі існування. Якщо технологія покаже свою ефективність, вчені планують надалі випускати опромінених комарів в ті райони країни, де ситуація з поширенням лихоманки денге найбільш серйозна.

За даними міністерства охорони здоров’я Таїланду, випадки зараження вірусом фіксуються на території всього королівства. У минулому році їм захворіли не менше 100 тисяч осіб, а жертвами стали більше сотні інфікованих.

Джерело: infokava.com