«Пісні, народжені в АТО»: на Дніпропетровщині бійці заспівали

23 Травня 2016 15:45

_1_1464000479340133-4BB6Про коханих, справжню чоловічу дружбу, світі в рідному домі і надії на краще. На Дніпропетровщині пройшов перший в Україні фестиваль «Пісень, народжених в АТО». На гала-концерт з’їхалися талановиті бійці з усіх куточків країни. Їх зустрічали оплесками понад 1,5 тисячі глядачів. Фестиваль планують проводити щорічно.

«Ідею провести фестиваль пісень, народжених в АТО, подали самі бійці. Ми підтримали задум. Вперше зворушливі вірші і музика, написані в донбаських окопах, прозвучали з великої сцени. Ще ніколи Україна не чула про війну на Сході так щиро і проникливо. Ми організували фестиваль, який об’єднує, вселяє надію, розповідає про справжніх героїв », – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

Гала-концерт фестивалю «Пісень, народжених в АТО», об’єднав 20 виконавців з усієї України. Свої авторські композиції виконували хлопці з Дніпропетровської, Житомирської, Херсонської, Івано-Франківської, Сумської, Луганської та інших областей. Відкривала фест група з Дніпродзержинська «SilverTown». Пісню «Україна – це ми» написав гітарист колективу, боєць 93-й бригади Андрій Касенюк.

«Я бринькав на гітарі і набридав своїм побратимам. Тоді і отримав наказ від командира написати пісню. Таку, щоб ми могли говорити: «Давай нашу!». Так народилася композиція «Україна – це ми». Вона про побратимів, про свободу, про Україну », – розповів хлопець.

У мирному житті учасники фестивалю – викладачі, ді-джеї, журналісти, логісти, приватні підприємці, пожежні. На фестивалі вони співали про пережите. Репертуар вийшов на будь-який смак: від ліричних пісень до року і гумористичних замальовок. Підтримати хлопців прийшли більш ніж 1,5 тисячі слухачів. Були й спеціальні гості: співаки, волонтери, військові журналісти.

«Пісні, народжені в АТО – геніальний проект. Дуже радує, що саме на Дніпропетровщині ця ідея народилася і об’єднала талановитих людей, які бачили війну. Кожна композиція – це історія, крик душі кожного з нас. Через кілька десятиліть ці пісні співатимуть наші діти », – поділилася співачка і композитор Світлана Тарабарова.

Цей фестиваль пісень, народжених в АТО, тільки початок, впевнені організатори. Його планують зробити щорічним. А ще хочуть записати диск з композиціями талановитих військових. Впевнені: справжніх героїв повинна чути вся Україна.

«Фестиваль – це не реквієм, а свято життя. Є місце і смутку, і радості. Ми зібрали великий, колоритний склад виконавців. Представлена вся країна, практично всі бойові підрозділи », – розповів радник голови ОДА Іван Начовний.

Гітарист групи і автор пісні Андрій Касенюк в мирному житті працює на заводі. У вільний час – підробляє ді-джеєм.

Підтримати Андрія Касенюка прийшла його дружина Марія.

«Чоловік займається музикою з 14 років. Він забрав гітару на фронт і там ще одну знайшов. Я йому струни відправляла », – поділилася вона.

Бійці співали про те, що довелося пережити на війні. Про любов, яка долає будь-які труднощі, справжню чоловічу дружбу і життя без вибухів. У кожній пісні – ціла історія.

Демобілізований снайпер, учасник фестивалю Микола Воронін каже: пісня дуже підтримувала на війні.

«У АТО весь час думаєш про своє майбутнє, кого б ти хотів після себе залишити, про дітей. Про це моя пісня. Вона називається “Настя”. Так зватимуть мою майбутню доньку. Сподіваюся, вона коли-небудь народиться », – розповів Микола.

Підтримати хлопців прийшли і спеціальні гості: співаки, волонтери, військові журналісти.

Вони також не втрималися і взялися за музичні інструменти. На сцені була і автор і виконавиця пісень, волонтер Христина Панасюк.

Світлана Тарабарова: «Музика завжди об’єднувала, лікувала. У найважчий час, коли хлопці втрачають близьких людей, вони згадують про музику і пишуть пісні ».

Організатори планують, що фестиваль стане традиційним.