«Хроніка гібридної війни»: в Дніпрі презентували книгу про війну начистоту

24 Червня 2016 15:43

14667660395689Три доби новий термінал Донецького аеропорту стійко обороняла всього трійка військових. Це маловідомий факт із зони АТО і не поодинокий. Такі факти докладно описує у своїй книзі «Хроніка гібридної війни» український блогер Serg Marco. Дебютне видання він презентував в ОДА. На зустріч з автором прийшли понад півсотні читачів. Вони провели майже дві години невимушеного спілкування за кавою з печивом.

«В облдержадміністрації проходять не тільки офіційні засідання та конференції, а й неформатні зустрічі. Сьогодні у нас в гостях ще один блогер – Serg Marco. Він презентує книгу про гібридної війні на Донбасі. Такі зустрічі стали традиційними. Наступним буде Сергій Іванов, який перевидав книгу «Протиріччя». Також в ОДА відкривається десята фотовиставка. На цей раз свою творчість представить фотохудожник Олександр Шульман. Якщо ви хочете зустрітися ще з кимось, пропонуйте, ми з радістю підтримаємо ініціативу », – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

На 280 сторінках книги – про війну начистоту.

«Ми повинні знати правду про наших поразках, не забувати про перемоги. Два роки ми тримаємо цей фронт. Основні герої моєї книги – військові 25-ї бригади, 93-ї, 17-ї. Вони до останньої краплі віддали себе цій війні. Ми повинні це пам’ятати », – підкреслив блогер Serg Marco.

Ідея створити військову хроніку народилася в наприкінці 2015-го. Блогер провів на передовій близько 140 інтерв’ю. Спілкувався з багатьма – від головних воєначальників до рядових бійців. У той момент у них рвалася душа, згадує автор. Вважає, що без літератури, просоченої болем, складно відтворити історію. «Правда існує до тих пір, поки ми живі», – упевнений автор.

В ОДА прийшли ті, кому було цікаво дізнатися з перших вуст неприкриту правду. Говорили про наболіле – анексії Криму, початку бойових дій в Луганській і Донецькій областях, чи можливо вирішити конфлікт мирним шляхом і як дати поштовх національній ідеї на окупованій території.

Артем Кухаренко – друг дитинства автора книги. Прийшов на зустріч, щоб особисто потиснути руку товаришеві за роботу. Каже, видання актуальне. «Нещодавно дізнався, що під псевдонімом Serg Marco веде блог про війну мій давній друг. Зацікавився і став його постійним читачем. Погортав його дебютне видання – написано гідно. Великий йому уклін », – каже хлопець.

«Хроніка» вийшла в травні 2016- го і вже в перший місяць стала хітом на полицях книжкових магазинів. «Ми вирішили випустити серію книг про конфлікт на Донбасі. Serg Marco – пілотний автор. Його робота за короткий час стала бестселером. На сьогодні розійшлася половина трьохтисячного тиражу. Це хороший результат для новачка », – підкреслив видавець і кнігопродюсер Олександр Сурков.

Автор вважає, військова хроніка може запросто стати основою для великого історичного дослідження. А також прагне зняти за її мотивами фільм. «Кінострічка – це сильний інформаційний маркер. Вона дозволить виділити героїв, підняти патріотичний дух. Хочеться побачити якісну картину про шляхи наших солдатів. Вони того варті », – ділиться амбітними планами блогер.

«Хроніка гібридної війни» – військова публіцистика, написана російською мовою. Незабаром її перекладуть українською та англійською.