Дніпропетровщина може залишитися без газу через борг споживачів в 700 млн грн

17 Серпня 2016 13:59

13_146831262693Станом на 1 серпня 2016 борг жителів Дніпропетровської області за використаний природний газ становить 700 млн грн. З них жителі Дніпра повинні майже 313 млн грн. За останні півроку рівень споживання газу населенням впав на 10%. І навіть у літній період клієнти ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» не в змозі погасити борги, що накопичилися за використаний взимку газ. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

Зазвичай влітку, до початку нового опалювального сезону споживачі намагаються оплатити раніше використаний газ. Однак уже кілька років поспіль спостерігається протилежна тенденція, особливо серед жителів області, які живуть в приватних будинках і використовують газ, як для приготування їжі, так і для опалення своїх будинків.

«Постійно зростаючий борг ставить під загрозу забезпечення області газом в опалювальний період. Адже, отримуючи від населення в повному розмірі кошти за використаний природний газ, наше підприємство позбавляється можливості розрахуватися з його власником, тобто «Нафтогазом» », – коментує директор ТОВ« Дніпропетровськгаз Збут »Тетяна Соболь.

Складна економічна ситуація в державі змушує використовувати всі способи заощадження власного бюджету, щоб уникнути боргів за комунальні послуги. Так, 45% клієнтів підприємства звернулися до органу соціального захисту населення з оформлення субсидії.

«На жаль, субсідіанти замість того, щоб економити, нарощують витрати газу щоб надалі їм не зменшили розмір субсидії. При цьому частина одержувачів субсидій зовсім припинила оплату за газ, не вносячи навіть обов’язковий платіж. Це пов’язано з відсутністю мотивації для енергозбереження через існуючу методології нарахування субсидій, – йдеться в повідомленні підприємства.

За словами Тетяни Соболь, найгірший рівень оплати спостерігається в Дніпрі, і найдієвішим способом впливу на недобросовісних споживачів залишається відключення їх від системи газопостачання.

«Відповідно до Постанови КМУ від 30.09.2015 р №2496« Про затвердження Правил постачання природного газу »та Кодексу газорозподільних систем, газова компанія має законні права припинити поставки газу, якщо споживач систематично заборгував. Споживачі, які не оплачують вчасно рахунки за газ, повинні усвідомити, що процес відновлення газопостачання здійснюється лише після 100% оплати боргів за газ і компенсації витрат працівників газової компанії на роботи з припинення і подальшого відновлення газопостачання », – йдеться в повідомленні підприємства.