У Дніпрі відкрився центр підтримки постраждалих від конфлікту на Сході України

16 Грудня 2016 16:25

113Отримати психологічну допомогу, юридичну консультацію або навіть знайти притулок на кілька днів. Все це можливо в Центрі психічного здоров’я і травматерапіі, який відкрився в Дніпрі. Команда з двох десятків різнопланових фахівців допомагатиме постраждалим від конфлікту на Сході України. Працювати будуть щодня, усі послуги безкоштовні. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

Психотерапевт Ольга Ілларіонова має 20-річний досвід, більше 2,5 років працює з постраждалими від війни на Сході України. Розповідає: кожен по-різному сприймає травматичний досвід, але психологічна підтримка не завадить нікому. Особливо це стосується дітей: вони ще не можуть осмислити свої почуття і розповісти про них, тому дорослі їх не розуміють.

«Гра – це і метод діагностики, і метод терапії для дітей. Батьки нерідко лякаються занадто жорстким висловлюванням малюків під час гри і лають їх. Однак діти просто повинні відіграти свій травматичний досвід, інакше він дасть про себе знати в дорослому житті », – зазначила Ольга Ілларіонова.

Ціла кімната для ігротерапії є в Центрі психічного здоров’я і травматерапіі, що відкрився в Дніпрі. Крім психологічної допомоги тут можна отримати юридичні консультації і навіть пожити кілька днів. Звертатися сюди можуть всі, хто постраждав від конфлікту на Сході України: переселенці, військовослужбовці та їх сім’ї, рідні полонених і зниклих без вести.

«У нашій команді – психіатр, психотерапевт, психологи, соціальні працівники, юристи, адвокати. Весь комплекс складнощів, який виникає у людини, може бути вирішене. При необхідності ми залучаємо партнерів з державних і приватних організацій », – розповіла керівник Центру Олена Подолян.

Центр створили громадські активісти на кошти гранту від Єврокомісії.

«Дніпропетровщина однією з перших простягнула руку підтримки постраждалим від війни на Сході України. Лікування, психологічна реабілітація та відпочинок, можливість отримати нові професійні навички і почати власний бізнес – в області успішно впровадили десятки програм для військових і переселенців. Захисникам та новим жителям регіону допомагаємо разом з волонтерами та зарубіжними партнерами », – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

Центр психологічного здоров’я і травматерапіі Форпост HELP знаходиться за адресою: Дніпро, пров. Універсальний, 6. Телефон 096-839-76-17. Такі ж центри відкрили в Києві і Львові.