В історичному музеї Дніпра відкриється унікальна виставка для незрячих

13 Лютого 2017 15:48

Незвичайна виставка відкриється 14 лютого в історичному музеї Дніпра. В експозиції – 12 скульптурних портретів видатних особистостей України. Призначені вони для особливих глядачів – сліпих. Люди, позбавлені зору, вивчатимуть бюсти руками. Організувати унікальну виставку «Торкаючись, бачу: великі українці» запропонували активісти.

Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської ОДА.

«На Дніпропетровщині – 13,5 тисячі незрячих людей. Вони розкривають світ за допомогою дотиків і звуків. Візуальне мистецтво для них теж є. Це доведемо виставкою «Торкаючись, бачу: великі українці». Незрячі зможуть дізнатися, як виглядали відомі особистості української культури і науки. Унікальна виставка буде експонуватися в Дніпрі десять днів », – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

На виставці – 12 скульптурних портретів видатних особистостей України. Серед них – Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода, Андрей Шептицький, Микола Амосов, Марія Заньковецька, Георгій Гонгадзе, Володимир Івасюк, Михайло Бойчук, Олександр Довженко, Сергій Нігоян. Кожен бюст відвідувачі будуть почувати на дотик.

Біографію видатних особистостей можна буде прочитати шрифтом Брайля і почути в аудіорозповідь у виконанні Олександра Пономарьова, Тіни Кароль, Оксани Білозір, Павла Зіброва, Алли Кудлай та інших співаків української естради.

«Торкаючись, бачу: великі українці» – проект ГО «Ротаракт клуб Львів», ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Він стартував у Львові і вже побував в 17-ти містах України.

У Дніпрі виставку презентують 14 лютого в 15.00 в історичному музеї ім. Д.Яворницького за адресою: пр. Яворницького, 18. тел. (0562) 46-34-22; (0562) 46-05-12.

Виставка експонуватиметься до 24 лютого. Запрошуються всі бажаючі. Вхід вільний.