Вчені розказали, як затяжний відпочинок впливає на хронічні захворювання

6 Червня 2017 08:30

vkurse.ua

Всього 2 тижні відпочинку можуть збільшити ризик розвитку хронічних захворювань у здорової людини і навіть призвести до передчасної смерті, попереджає нове дослідження вчених з Університету Ліверпуля.

Сидячий спосіб життя у всьому світі сприяє поширеності ожирінню, діабету і серцево-судинних захворювань. Багато людей з усіх сил намагаються залишатися в хорошій фізичній формі, займаючись спортом після роботи або вибираючи ходьбу пішки замість транспорту. Але експерти попереджають, що всі ці зусилля марні, якщо людина не веде активний спосіб життя постійно, навіть під час відпустки.

У дослідженні фахівці вивчили 28 здорових людей із середнім віком 25 років. Всі учасники носили браслет для оцінки фізичної активності і вели щоденник про харчування. Отримані результати показали, що протягом 14-денного відпочинку фізична активність людей була знижена більш ніж на 80% – приблизно з 10000 кроків на день до 1500 кроків у день. Іншими словами, замість 160 хвилин фізичної активності учасники залишалися активними всього 36 хвилин в день. За словами вчених, пасивний відпочинок негативно впливає на м’язову масу, викликає накопичення жирових відкладень і призводить до метаболічних змін, які суттєво впливають на здоров’я серця.

За матеріалами: cikavosti.com.