У Дніпрі планується побудувати новий історико-культурний комплекс

22 Лютого 2018 23:33

Як повідомляє прес-служба міської ради, відповідно до Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці» на 2018 – 2020 роки, на території пам’ятки історії національного значення «Новобогородицька фортеця» на Старій Самарі (поблизу селища Шевченкове, м. Дніпро) створять історико-культурний комплекс «Стара Самарь».

За словами архітектора проекту Олени Іваницької, до роботи з розробленими передпроектними пропозиціями щодо концепції розвитку долучилися фахівці з історії, археології, туризму та архітектори.

Містобудівна рада ухвалила пропозиції щодо внесення змін до чинної містобудівної документації у частині транспортної мережі у районі пам’ятки, рекомендувала приділити більше уваги вивченню історичних та бібліографічних матеріалів стосовно пам’ятки національного значення та надала пропозицію звернутися до відповідних установ для організації робіт щодо упорядкування здійснення поховань біля території пам’ятки та зміни статусу діючого кладовища.

Дмитро Каюк наголошує, що у межах території пам’ятки вестимуть роботи з музеєфікації, реабілітації та історичної реконструкції, а проектування та будівництво на території історико-культурного комплексу «Стара Самарь» вестимуть за межами території пам’ятки з виконанням погоджувальних процедур відповідно до нормативних вимог законодавства України та з отриманням відповідних дозволів.

«Чимало дніпрян та гостей нашого міста 19 січня цього року вже побачили на власні очі нові родзинки історико-етнографічного свята «Водохреще на Старій Самарі». А попереду на нас ще чекає Джура-Самар-Фест (в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), наймістичніше свято молоді – Івана Купала та справжній український фестиваль для сім’ї та молоді на День міста «Самар-Дніпро-Фест», – сказав ініціатор програми та проекту, депутат міськради Дніпра, директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

За словами директора КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимира Панченко, те, що локацію було включено до міської Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці» на 2018 – 2020 роки, дозволить розвивати територію: вже найближчим часом планують відновити елементи фортифікації, побудувати інфраструктуру та перетворити старовинну територію на повноцінний туристичний об’єкт.