“Альтернативні” навчальні заклади Дніпропетровщини не підуть на “газові” канікули

2 Березня 2018 17:44

Керівникам міст, районів і об’єднаних громад області рекомендовано оголосити тижневі канікули у вищих, середніх і дошкільних закладах.

Через скорочення Російською Федерацією поставок природнього газу майже на 20% виникла кризова ситуація на території України і, зокрема, Дніпропетровської області.

Сьогодні у ДніпроОДА було проведене розширене засідання за участю всіх міських голів, голів районних державних адміністрацій, голів об’єднаних територіальних громад. Їм запропонували відпустити на канікули всі заклади освіти – вищі, середні і дошкільні заклади до 12 березня. Це дасть можливість скоротити майже на 10% споживання газу по області.

У тих навчальних закладах, де опалення здійснюється на альтернативному паливі, навчальний процес зупинятися не буде.

Котельні будуть переведені на мінімальний режим споживання газу.

Також рекомендовано скоротити споживання газу промисловим підприємствам.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж частково задовольнив вимоги “Нафтогазу” в суперечці з “Газпромом” про контракт на транзит, і визнав, що обсяги транзиту палива в 2009-2017 роках були недостатніми“Газпром” заявив, що не згоден із таким рішенням і пообіцяв відстоювати свою позицію “всіма законними методами”.

1 березня на засіданні РНБО очільник НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що “Газпром”, порушуючи вимоги контракту, повернув “Нафтогазу” передплату і відмовився в березні постачати газ, що в умовах погіршення погоди призводить до дефіциту палива. “Нафтогаз” України просить українців знизити температуру в котлах на один градус, щоб зменшити споживання газу і не піддатися на шантаж Росії.

Джерело: depo.ua