На кого з кандидатів у президенти ставлять українські олігархи

14 Квітня 2018 12:12

Українські олігархи почали робити те, чим вони займаються регулярно, – рухати фігури на глобальній політичній дошці, підносячи вгору тих, хто погодився співпрацювати, і знищуючи опонентів.

В результаті країна може отримати звичну для неї погану якість виконавчої та законодавчої влади. Тому що діяльність вітчизняних мільярдерів,  погіршує якість політики і заважає політичній конкуренції.

Сам собі олігарх

Ключовим гравцем майбутніх президентських виборів стане Порошенко – унікальний кандидат, який ще й сам собі олігарх. За даними групи Рейтинг, Порошенко – №2 серед претендентів: гарант має 15,6% проти лідерських 18,7% у Тимошенко. Іншим олігархам не потрібно його [Порошенка] міняти. Він є гарантом правил, які влаштовують всіх .

Власник ДТЕК і Метінвесту на майбутніх виборах підтримає не тільки Ляшка. Мільярдер, мовляв, зацікавлений і в другому терміні чинного президента. Ахметов – олігарх, який зараз дуже добре заробляє, за нинішнього господаря Банкової енергосектор, на якому діють підприємства Ахметова, отримав дуже вигідні для останніх тарифи.

Пінчук за нинішнього глави держави нічого не придбав, але й не втратив. І тому він також виявить лояльність до повторних президентських амбіцій глави держави, цей мільярдер традиційно орієнтується на Банкову. Тим більше що у нього хороші стосунки з Порошенком.

Хто виступить проти

Серед учасників топ-п’ятірки вітчизняної олігархії є людина, безумовно ображена владою, – це Ігор Коломойський, який втратив за Порошенка-президента багато, зокрема й ПриватБанк. І він якраз, найімовірніще, підтримає когось з опонентів глави держави. Це може бути навіть Тимошенко. Не обов’язково підтримувати грошима: телеканал Коломойського [1 + 1] – це теж інструмент політичної боротьби. Співпраця з Леді Ю може бути непрямою: женевсько-дніпровський мільярдер посприяє колишній харківській ув’язненій навіть тим, що почне за допомогою своїх медіаактивів методично “торпедувати” президента. Але ідеальним політичним партнером для Коломойського, на думку експертів, став шоумен Володимир Зеленський, керівник студії Квартал-95, який співпрацює з 1 + 1. Також Коломойський напевно підтримає і кандидата від партії УКРОП.Таким може стати позафракційний депутат Олександр Шевченко, співвласник пов’язаного з засновником Привату гірськолижного курорту Буковель.

Заручник ситуації

Має свої рахунки з президентом і Фірташ, який став заручником ситуації. Він не стане співпрацювати з Тимошенко – Фірташ давно має зуб на Леді Ю. А Ляшко активний на підприємствах Ахметова. Тому-то творець схеми газового посередництва, утримуваний зараз в Австрії за запитом США, вимушено грає на боці кандидата влади. Адже лідер Опоблоку Бойко, соратник Льовочкіна і Фірташа, вже не фігурує в кримінальному розслідуванні Генпрокуратури щодо так званих вишок Бойка. Та й у разі перемоги Порошенка Фірташ може розраховувати на створення нового консенсусу. Свій внесок у скарбничку президента мільярдер робить вже тим, що допомагає – за допомогою Інтера – Бойку: останній є зручним опонентом для Порошенка в другому турі президентських виборів.

Джерело: expres.ua